Téma
První zaměstnání

Jak je to s daněmi při nástupu do práce ze školy?

Situace na trhu práce absolventů bez praxe není snadná, neboť zaměstnavatelé vyžadují pracovní zkušenosti. Dobré je proto intenzivně hledat práci již během studia a v prvním zaměstnání získat co nejdříve co nejvíce pracovních zkušeností. Dobrý pracovní start je výborným odrazovým můstkem za úspěšnou pracovní kariérou.

Články k tématu
pondělí 17. srpen

Co je dobré vědět o pracovní smlouvě?

Pracovní poměr se  zakládá pracovní smlouvou. Každá pracovní smlouva musí být uzavřena písemně a  musí obsahovat druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do práce. Zaměstnanec musí obdržet jedno vyhotovení pracovní smlouvy.

úterý 18. srpen

První zaměstnání je velmi důležité

Nástupu do prvního zaměstnání je potřeba věnovat maximální úsilí. Dobrý start do pracovního kolotoče je výborným odrazovým můstkem pro nastartování pracovní kariéry. První dny v práci nejsou jednoduché. Vše je nové. Rozhodně je vhodné si vše psát a nebát se ptát.

středa 19. srpen

Nástup do zaměstnání a daně

Všichni  zaměstnanci musí ze své mzdy odvádět povinné daně. Za zaměstnance však plní daňové povinnosti zaměstnavatel. Přesto je nutné při nástupu do zaměstnání splnit povinné administrativní úkony, aby mohl zaměstnavatel daně správně vypočítat a odvést na příslušné bankovní účty. Jaké údaje potřebuje mzdová účetní znát?

čtvrtek 20. srpen

Lze pracovat současně pro více zaměstnavatelů

Někteří mladí lidé mají více pracovních nabídek, přičemž se dají jednotlivé práce skloubit. V takovém případě mohou samozřejmě pracovat současně pro více zaměstnavatelů. Daňové slevy je možné uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele.

pátek 21. srpen

Nástup do první práce a vrácení daně z příjmu

Jestliže studenti nastoupí do práce po skončení prázdnin, tak jim vznikne nárok na daňový přeplatek. Tento daňový přeplatek obdrží po zpracování ročního zúčtování daně od zaměstnavatele za rok 2015. Roční zúčtování zaměstnavatel provede do konce března 2016 a přeplatek obdrží nejpozději se mzdou za březen 2016.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.