Téma
Průměrná mzda

Mzdy v Česku pod lupou

Na průměrnou mzdu v Česku dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou, proč tomu tak je a jak se liší hrubá mzda od čisté mzdy? Proč mohou mít dva zaměstnanci se stejnou hrubou mzdou rozdílnou čistou mzdu, kterou obdrží na svůj bankovní účet?

Články k tématu
pondělí 27. duben

Pobírám průměrnou mzdu, jsem boháč

Český statistický úřad pravidelně zveřejňuje průměrnou mzdu v národním hospodářství. Přibližně dvě třetiny zaměstnanců jsou při porovnání své mzdy s průměrnou mzdou nespokojeni, neboť jejich mzda je nižší.

úterý 28. duben

Zdanění průměrné mzdy

Za celý rok 2014 činila průměrná měsíční mzda 25 686 Kč. Jedná se o hrubou mzdu zúčtovanou zaměstnavatelem zaměstnanci. Kolik skutečně obdrží zaměstnanec na svůj bankovní účet závisí na množství uplatněných daňových slev. Zaměstnanci pracující za stejnou hrubou mzdu mohou mít rozdílnou čistou mzdu. Podívejme se na...

středa 29. duben

Jak vysoká je minimální mzda?

Od roku 2015 činí minimální měsíční mzda 9 200 Kč a hodinová minimální mzda 55 Kč. I zaměstnanci pracující za minimální mzdu však musí platit ze své mzdy sociální a zdravotní pojištění. Daň z příjmu fyzických osob však neplatí, proč?

čtvrtek 30. duben

Jak vysoké je povinné pojistné placené zaměstnavateli? 34 %

Někteří zaměstnanci se mylně domnívají, že zaměstnavatele stojí částku, kterou mají sjednanou v pracovní smlouvě - tzv. hrubou mzdu. Zaměstnavatel platí za zaměstnance i povinné pojistné. Zaměstnanec s průměrnou mzdou 25 686 Kč stojí zaměstnavatele minimálně 34 420 Kč.

pátek 01. květen

Jak dosáhnout na vyšší mzdu?

Dobré vzdělání, znalosti a dovednosti, chuť a elán, jazyková vybavenost, komunikativnost, to vše jsou výborné předpoklady pro vyšší mzdu. Investice do vlastního vzdělání se v budoucnu projeví na výplatní pásce. Důležité je umět i práci prodat.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.