Téma
Příjmy studentů

Brigády a výdělky studentů

Během letních měsíců v období školních prázdnin si řada středoškoláků a vysokoškoláků přivydělává. Jaké jsou možnosti a jaké platí studenti daně? Jak se liší podnikání při studiu nebo po skončení školy?

Články k tématu
pondělí 23. červen

Dohoda je pro přivýdělek ideální

Práce na dohodu o provedení práce během letních měsíců je pro studenty i jejich zaměstnavatele výhodná. Jednoduchá administrativa a neplacení povinného pojistného, jestliže je měsíční odměna 10 tisíc Kč a méně, to jsou hlavní výhody. 

úterý 24. červen

Zdanění dohody o provedení práce

Z měsíční odměny 10 tisíc Kč a méně se z dohody o provedení práce neplatí sociální a zdravotní pojištění. Jestliže je však měsíční odměna vyšší, tak se již povinné pojistné platí (jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec). Výše zdanění potom závisí, zdali je podepsáno u zaměstnavatele prohlášení k dani či nikoliv....

středa 25. červen

I studenti mohou podnikat

Výkonu samostatné výdělečné činnosti studentů nic nebrání. Klidně během studia. Kdo chce však vykonávat samostatnou výdělečnou činnost, ten musí splnit potřebné administrativní úkony.

čtvrtek 26. červen

Pobírání sirotčího důchodu nebrání brigádě

Přivydělat si během letních měsíců mohou i studenti, kteří pobírají sirotčí důchod po jednom ze svých rodičů. Výdělek z brigády během prázdnin nemá vliv na pobírání sirotčího důchodu. Lze mít současně příjem z brigády a pobírat sirotčí důchod. Musí však být dodrženy zákonné podmínky. Jaké?

pátek 27. červen

Poslední prázdniny a povinné pojistné

Někteří středoškoláci nebo vysokoškoláci, kteří úspěšně ukončili své studijní povinnosti maturitou nebo složením státní zkoušky, si chtějí udělat ještě poslední prázdniny než nastoupí na podzim do práce. Chtějí ještě třeba s kamarády vyrazit do zahraničí. Jak je to s placením povinného pojistného?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.