Téma
Práce během rodičovské

Péče o dítě a zaměstnání

Při splnění zákonných podmínek je možné pracovat i během mateřské dovolené. Během rodičovské dovolené již žádná omezení nejsou. Jaké jsou nejčastější formy přivýdělku během mateřské a rodičovské dovolené?

Články k tématu
pondělí 30. březen

Práce na mateřské

Mateřská dovolená trvá 28 týdnů, při vícečetném porodu 37 týdnů. Na mateřské dovolené pobírá maminka peněžitý příspěvek v mateřství. Během pobírání peněžitého příspěvku v mateřství (mateřské) je výdělečná činnost omezena. Jaké podmínky musí být splněny?

úterý 31. březen

Práce na rodičovské

Rodičovskou dovolenou čerpá většina maminek do 3 let věku dítěte. Některé maminky by rády, jakmile má dítě např. dva roky, nějak finančně pomohly do rodinného rozpočtu. Jaké jsou možnosti práce během rodičovské dovolené?

středa 01. duben

Péče o dítě a sociální a zdravotní pojištění

Maminky pečující o dítě nemají vlastní příjem, ze kterého by mohly platit sociální a zdravotní pojištění. Jak se neplacení sociálního pojištění projevuje ve výpočtu důchodu? Ve kterých případech nemusí maminka platit povinné pojistné při péči o starší děti?

čtvrtek 02. duben

Péče o dítě a důchodový věk

Důchodový věk se liší pro muže i ženy. U žen závisí důchodový věk i na počtu vychovaných dětí. Péče o děti se započítává do doby pojištění ovlivňující výši důchodu a současně snižuje důchodový věk. Proč však mladým maminkám péče o dítě důchodový věk nesnižuje?

pátek 03. duben

Proč nabízet zaměstnání na rodičovské?

Zaměstnavatelé nechtějí, aby jejich výkonní zaměstnanci ztráceli pracovní návyky, dovednosti a znalosti. Návrat do práce po dlouhodobé rodičovské dovolené, kdy se přetrhají všechny pracovní vztahy, je náročný. Řešením je umožnění práce z domova a práce na dohodu během rodičovské dovolené.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky