Téma
Podpůrčí doba

Jak dlouho je možné pobírat státní dávky?

Nárok na nemocenské dávky (mateřskou, nemocenskou, ošetřovné) nebo podporu v nezaměstnanosti je časově omezen. Jak dlouho je možné v jednotlivých sociálních událostech peníze od státu pobírat?

Články k tématu
pondělí 26. září

Jak dlouho náleží nemocenská?

V případě pracovní neschopnosti náleží zaměstnanci pracujícímu na standardní pracovní poměr nemocenská. Nemocenskou však není možné pobírat neomezeně dlouho. Při dlouhé pracovní neschopnosti je nutné si požádat o invalidní důchod.

úterý 27. září

Délka pobírání mateřské

Při splnění zákonných podmínek vzniká matce dítěte nebo otci dítěte nárok na mateřskou. Podpůrčí doba u mateřské se pohybuje od 22 týdnů po 37 týdnů. Podívejme se, jak dlouho v jednotlivých případech mateřská náleží.

středa 28. září

Kolik dní je možné čerpat ošetřovné?

Při splnění zákonných podmínek má zaměstnanec nárok na ošetřovné, živnostník nemůže ošetřovné nikdy pobírat. Jak dlouho může zaměstnanec ošetřovné pobírat?

čtvrtek 29. září

Pobírání podpory v nezaměstnanosti se liší dle věku

Při splnění podmínky pojištění v rozsahu alespoň 12 kalendářních měsíců v posledních dvou letech vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti. Doba pobírání podpory v nezaměstnanosti je však různě dlouhá.

pátek 30. září

Důchody lze pobírat krátce

Zatímco starobní důchod (řádný nebo předčasný) náleží příjemci důchodu až do smrti, ostatní státem vyplácené důchody mohou být v praxi zasílány na bankovní účet příjemce důchodu pouze krátkou dobu. Jak je to možné? Podívejme se na praktické příklady.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky