Téma
Podnikání v ČR

Co vše souvisí s podnikání a na co se připravit

V posledních dnech byla hojně diskutovaným tématem rovnost podmínek pro zaměstnance na jedné straně a živnostníky na straně druhé. Otázkou je, zda je vůbec možné, aby tyto dvě rozličné skupiny stejné podmínky měly. Každá ze skupin má svá specifika. Týdenní téma proto věnujeme otázkám podnikání v ČR.

Články k tématu
pondělí 15. duben

Živnost: Parazitismus nebo tvrdá práce?

V polovině letošního března se konal sjezd nejsilnější vládní opoziční strany. Kromě volby vedení ČSSD byly projednávány také daňové plány, které představil současný stínový ministr financí Jan Mládek. Bohužel pro něj v jeho projevu zaznělo nešťastné slovní spojení „paraziti“ a „OSVČ“, po čemž následovala jak ostrá...

úterý 16. duben

Zahájení podnikání, aneb jak se stát živnostníkem

Před zahájením vlastního podnikání je potřeba učinit zásadní rozhodnutí, ke kterému bychom měli dospět díky zvážení všech pro a proti. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro zahájení živnosti, je potřeba vyřídit náležitosti s tím související. Co vše je potřeba udělat pro to, abychom se oficiálně stali živnostníky?

středa 17. duben

Živnostníci a daňové přiznání

Jedním z hlavních příjmů státního rozpočtu jsou daně. Ty musí platit každý bez ohledu na to, zda je v postavení zaměstnance, nebo drobného živnostníka. Zatímco zaměstnanci mohou starosti s podáním daňového přiznání přenechat zaměstnavateli, živnostníci se s těmito starostmi musí popasovat sami. Co je dobré vědět o...

čtvrtek 18. duben

Nejen daně se platit musí

Nedílnou součástí „zdanění“ ze strany státu jsou mimo příjmových daní také platby pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění. Těmto platbám se nevyhne nikdo. Existují zde však drobné rozdíly v tom, v jaké výši a jakým způsobem je pojistné hrazeno. O jaká specifika se jedná?

pátek 19. duben

Daňové změny pro rok 2013 a jejich dopad na živnostníky

Daňová přiznání za rok 2012 jsou již podána. Nicméně rok 2013 je rokem plným změn. Ty se projeví na daňových přiznáních živnostníků až v roce 2014. Co na podnikatele čeká a co je nemine? Do jaké míry jsou tyto změny zásadní?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.