Téma
Podmínky nezaměstnaných

Evidence na úřadu práce a peníze

I při dočasné ztrátě zaměstnání je vhodné se ihned registrovat na úřadu práce, aby bylo možné pobírat podporu v nezaměstnanosti a zdravotní pojištění platil stát. Jak se počítá podpora v nezaměstnanosti? Jaká je situace na trhu práce v Česku v Evropě?

Články k tématu
pondělí 15. září

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

Během života se i občanům, kteří chtějí pracovat a neustále na sobě profesně pracují, může stát, že jsou dočasně bez práce. Několik měsíců nezůstane rodina bez finančních prostředků, je přiznána podpora v nezaměstnanosti. Jak se podpora v nezaměstnanosti počítá a jak je vysoká?

úterý 16. září

Evidence na úřadu práce v předdůchodovém věku

Situace občanů v předdůchodovém věku na trhu práce není snadná. Jak mají postupovat občané, kteří se ocitnou pár let před důchodovým věkem bez práce? Budou do dosažení důchodového věku bez příjmu?

středa 17. září

Dlouhodobá nezaměstnanost přináší problémy

Občané, kteří jsou dlouhodobě v evidenci na úřadu práce, mají finanční a sociální problémy. Zpětné začlenění do pracovního procesu je následně velmi náročné. Při dlouhodobé nezaměstnanosti se čerpají pouze sociální dávky. A při vzniku invalidity nevznikne nárok na invalidní důchod.

čtvrtek 18. září

Nezaměstnanost v Evropě

Nemít práci je velký problém. Dle prováděných studií je pro Evropany velmi důležité mít práci. Obavy z případné nezaměstnanosti jsou pro naprostou většinu Evropanů hlavní ekonomicko-sociální starostí.

pátek 19. září

Těžký start = úspěšná kariéra

V červenci 2014 byl každý čtvrtý mladistvý (do 25 let) v členských zemích EU bez práce. Situace mladých lidí, kteří nenajdou po škole práci, se následně měsíc od měsíce zhoršuje.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.