Téma
Peníze na ÚP

Podpora v nezaměstnanosti pod lupou

Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti musí být splněny zákonné podmínky. Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti a jak se podpora v nezaměstnanosti počítá? Jak ovlivňuje výpočet výplata odstupného nebo způsob ukončení pracovního poměru?

Články k tématu
pondělí 13. duben

Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

I při dočasné ztrátě zaměstnání je vhodné se co nejdříve registrovat na úřadu práce. Při splnění zákonných podmínek jsou občané v evidenci na úřadu práce finančně zajištěni během podpůrčí doby podporou v nezaměstnanosti. Jaké podmínky je nutné splnit?

úterý 14. duben

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti se vypočítává z předchozího rozhodného  čistého příjmu. Podpora v nezaměstnanosti se v jednotlivých měsících liší. Jak se podpora v nezaměstnanosti počítá a jak je maximální podpora v nezaměstnanosti vysoká?

středa 15. duben

Pojistné během evidence na úřadu práce

Občané pobírající podporu v nezaměstnanosti nemají vlastní příjem, proto neplatí daň z příjmu fyzických osob. Jak je to však s placením sociálního a zdravotního pojištění během evidence na úřadu práce?

čtvrtek 16. duben

Ukončení pracovního poměru a podpora v nezaměstnanosti

Pracovní poměr může být ukončen pouze výpovědí podanou zaměstnancem, výpovědí podanou zaměstnavatelem nebo dohodou. Způsob ukončení pracovního poměru má přitom vliv na výpočet podpory v nezaměstnanosti.

pátek 17. duben

Odstupné a podpora v nezaměstnanosti

Zaměstnanci, kteří dostanou od svého zaměstnavatele odstupné, mají v případě splnění zákonných podmínek nárok na odstupné. Obdržení odstupného rovněž znamená, že dochází k odkladu nároku na podporu v nezaměstnanosti.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.