Téma
Peníze na malé děti

Mateřská a rodičovský příspěvek

Finanční situace mladých rodin není nikdy jednoduchá. V Česku je však rodinná politika příznivá. Mateřská (peněžitý příspěvek v mateřství) i rodičovský příspěvek jsou poměrně vysoké dávky. Kolik peněz může rodina očekávat během mateřské a rodičovské dovolené.

Články k tématu
pondělí 26. srpen

Peníze během mateřské a rodičovské dovolené

Životní úroveň rodiny v Česku během péče o malé dítě, v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi světa, klesá poměrně málo. Mateřská i rodičovský příspěvek v Česku jsou poměrně vysoké.

úterý 27. srpen

Mateřská a rodičovský příspěvek při studiu

Studenti nejsou nemocensky pojištěni, proto nemá studentka ze zákona nárok na mateřskou (peněžitý příspěvek v mateřství). Ihned po narození bude pobírat rodičovský příspěvek. V jaké výši a jak dlouho, to závisí, zdali podmínku pojištění splní otec dítěte? Může otec dítěte čerpat mateřskou?

středa 28. srpen

Vyřízení živnosti během rodičovské dovolené

Během rodičovské dovolené, kterou čerpají u svého zaměstnavatele, si chtějí některé maminky přivydělat. Zpravidla nejpřijatelnější možností je dohoda o provedení práce nebo samostatná výdělečná činnost. Jaké jsou podmínky?

čtvrtek 29. srpen

Během rodičovské dovolené se mohou rodiče vystřídat

Velmi často se chtějí rodiče dítěte během rodičovské dovolené vystřídat, protože v tomto případě neztratí profesní kontakt na dlouho. Zvláště v případech, že oba rodiče mají zajímavou práci. Jak probíhá střídání rodičů během rodičovské dovolené?

pátek 30. srpen

Výpověď během mateřské

Zaměstnankyně na mateřské nebo rodičovské dovolené jsou v ochranné době, zaměstnavatel jim tak nemůže dát klasickou výpověď pro nadbytečnost. Přesto může zaměstnankyně výpověď dostat, v jakých případech? Jak je to při smlouvě na dobu určitou?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.