Téma
Péče o děti a daně

Povinné pojistné během péče o děti

Rodičovský příspěvek činí v souhrnné výši 220 tisíc korun. Doba péče o dítě do 4 let věku se hodnotí pro důchod a zdravotní pojištění je placeno státem. Z případného přivýdělku během rodičovského příspěvku se však povinné daně platí.

Články k tématu
pondělí 23. květen

Nárok na rodičovský příspěvek je vždy

Rodič, který osobně celodenně a řádně pečuje o nejmladší dítě v rodině, má nejdéle do věku 4 let věku dítěte nárok na rodičovský příspěvek. Příjmová ani majetková situace není testována. Nárok na rodičovský příspěvek tak mají všechny rodiny. Souhrnná částka rodičovského příspěvku činí 220 tisíc Kč.

úterý 24. květen

Důchodové nároky při péči o dítě

Do doby pojištění ovlivňující důchodové nároky se počítají nejenom odpracované roky, ale i náhradní doby pojištění. Mezi náhradní doby pojištění patří i péče o dítě do 4 let věku a péče o závislé dítě do 10 let.

středa 25. květen

Jak je to s mateřskou a rodičovským příspěvkem u druhého dítěte?

Často v životě dochází k situaci, že je maminka na rodičovské dovolené se starším dítětem a během rodičovské dovolené otěhotní. Jak je to v takovém případě s mateřskou a rodičovským příspěvkem na druhé dítě?

čtvrtek 26. květen

Péče o děti a zdravotní pojištění

Při splnění některé ze sociálních událostí platí za občany zdravotní pojištění stát. Péče o děti je takovou situací. Za ženy na mateřské a osoby na rodičovské dovolené i za příjemce rodičovského příspěvku platí zdravotní pojištění stát.

pátek 27. květen

Zdanění příjmu při péči o děti

Z rodičovského příspěvku se neplatí daň z příjmu fyzických osob, sociální pojištění ani zdravotní pojištění. Jak je to s daňovými odvody při vlastním příjmu během rodičovské dovolené?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.