Téma
OSVČ a faktury

Jak si hlídat a vymáhat pohledávky?

Téměř každý podnikatel či živnostník se setkal se situací, kdy mu obchodní partner nezaplatil řádně a včas fakturu. Jak v takových situacích jednat a jak jim předcházet? A jak naopak postupovat, když nemáme v současné době na zaplacení faktury?

Články k tématu
pondělí 27. květen

Když nemůžeme zaplatit všem

Malým firmám nebo podnikatelům se stává, že mají dočasně problémy s cash-flow. Jinými slovy se neshoduje termín přijetí platby a nutnosti zaplatit přijaté faktury a závazky vůči veřejným institucím. Zakázka je přitom zisková, pouze se příjem nekryje s výdajem. Co teď?

úterý 28. květen

Účetní závěrka pro OSVČ

Aby OSVČ neměla finanční problémy a nedostala se do problémů se svými dodavateli, tak je nutné věnovat dostatek času finančnímu řízení. I když OSVČ nevede účetnictví, tak se vyplatí si pravidelně sestavovat účetní výkazy. Je to jednoduché. Jak začít?

středa 29. květen

Kontrolujeme odběratele

Každý podnikatel může prověřit alespoň v základních rejstřících na internetu, které jsou zdarma, svého nového odběratele. Úhrada po splatnosti je totiž v praxi čím dál častější, tak je nutné rizika minimalizovat. Zvláště, když to zabere pár minut a je to zadarmo.

čtvrtek 30. květen

I malá firma má mít právníka

V Česku každoročně stoupá počet soudních sporů. Přitom některé firmy právní stránku podnikání stále podceňují. Což není dobře. Není zapotřebí mít vlastní právní oddělení, přesto je výhodné s právníkem spolupracovat. Vyplatí se to.

pátek 31. květen

Jak si hlídat zaplacení faktur?

Strašákem pro živnostníky a podnikatele je neplacení vydaných faktur. Problémy způsobují už úhrady po splatnosti, což je v Česku běžná věc. Všichni živnostníci a podnikatelé proto musí řízení pohledávek věnovat dostatečnou pozornost. V těžkých ekonomických časech dvojnásobnou péči.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.