Téma
Ochranná lhůta

Dávky po skončení zaměstnání

Při splnění zákonných podmínek je možné čerpat nemocenskou a mateřskou i po skončení pracovního poměru při dodržení ochranné lhůty. Pro zaměstnance je stanovena ochranná lhůta i v zákoníku práce a během ní nemůže obdržet výpověď.

Články k tématu
pondělí 26. říjen

Nemocenská po skončení zaměstnání

V případě pracovní neschopnosti pobírají zaměstnanci nejdříve náhradu mzdy od svého  zaměstnavatele a následně nemocenskou. Jak je to však v případě pracovní neschopnosti po skončení pracovního poměru?

úterý 27. říjen

Nástup na mateřskou v ochranné lhůtě

Nárok na mateřskou není automatický, budoucí maminka musí splnit zákonné podmínky. Jestliže nejsou splněny zákonné podmínky, tak pobírá maminka od narození dítěte rodičovský příspěvek, který je nižší než mateřská. Kdy lze čerpat mateřskou po ukončení pracovního poměru?

středa 28. říjen

Nemožnost výpovědi v ochranné lhůtě

Pracovní poměr může být ukončen výpovědí podanou zaměstnavatelem, výpovědí podanou zaměstnancem nebo vzájemnou dohodou. Zaměstnavatel však může pracovní poměr ukončit výlučně v souladu se zákoníkem práce. Když je zaměstnanec v ochranné lhůtě, tak mu nemůže zaměstnavatele dát výpověď.

čtvrtek 29. říjen

Kdy nemá zaměstnanec nárok na ochrannou lhůtu?

Po skončení pracovního poměru lze čerpat nemocenskou nebo mateřskou v případě splnění zákonných podmínek. Legislativou není stanovena ochranná lhůta pro ošetřovné. Ze kterých příjmů neplyne zaměstnanci ochranná lhůta?

pátek 30. říjen

Které dávky je možné čerpat v ochranné lhůtě?

Při splnění zákonných podmínek lze po skončení pracovního poměru čerpat nemocenskou nebo mateřskou, jestliže dojde k nástupu na nemocenskou nebo mateřskou v ochranné lhůtě. Které dávky čerpat nelze?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.