Téma
Netradiční výdělky

Kdy se vyplatí spolupráce či práce na dohodu?

Práce na zkrácený úvazek, práce z domova, práce na černo nebo spolupráce. To vše jsou méně obvyklé formy výdělku. Jaké výhody a nevýhody jednotlivé práce a výdělku přinášejí. Na co si dát pozor a proč některé vyhledávat a jiné nikoliv?

Články k tématu
pondělí 15. červenec

Zkrácený úvazek a daně

V posledních letech v Česku sice obliba práce na zkrácený úvazek stoupá, přesto počet zaměstnavatelů nabízející práci na zkrácený úvazek je nižší než v západoevropských zemích. V Nizozemí pracuje na zkrácený úvazek dokonce 60 % všech žen.

úterý 16. červenec

Rizika doplatku z ruky

Někteří zaměstnanci souhlasí s nižší oficiální mzdou a částí mzdy „na černo“ na ruku. Toto rozhodnutí není správné. Pro důchodové účely, nemocenské dávky nebo i kvůli žádosti o úvěr je rozdíl, zdali je mzda 8 000 Kč nebo 16 000 Kč.

středa 17. červenec

Proč nepracovat pouze na dohodu?

Dohoda o provedení práce je pro zaměstnavatele i zaměstnance v určitých případech výhodná. Důvodem je nižší zdanění a jednoduchá administrativa. Přesto by zaměstnanci neměli nikdy pracovat pouze na základě dohody o provedení práce.

čtvrtek 18. červenec

Jak probíhá „spolupráce“?

Každoročně stoupá počet OSVČ spolupracujících osob. Z daňového hlediska je spolupráce v některých případech výhodná. Je ovšem potřeba počítat s tím, že spolupracující osoba má stejné povinnosti jako OSVČ na hlavní poměr.

pátek 19. červenec

Je práce z domova „pohodička“?

Mnoho zaměstnanců touží po práci z domova. Roste počet zaměstnavatelů, kteří takovou práci umožňují. Přesto má však práce z domova svá rizika, není to tak snadné, jak to na první pohled vypadá.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.