Téma
Nemovitosti a daně

Prodej bytu a domu a daň z příjmu

Z prodeje bytu nebo domu se neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Aby se však neplatila daň z příjmu fyzických osob z prodeje nemovitosti, tak musí být splněny zákonné podmínky. Při jejich nedodržení je příjem z prodeje nemovitosti nutné zahrnout do daňového přiznání.

Články k tématu
pondělí 16. březen

Prodej bytu či domu a daň z příjmu

Prodeji vlastní nemovitosti je potřeba věnovat vždy dostatečnou pozornost i s ohledem na daňové povinnosti. Při nesplnění zákonných podmínek se příjem z prodeje bytu nebo domu uvádí do daňového přiznání a z prodeje se platí daň z příjmu.

úterý 17. březen

Kdy se platí daň z příjmu z prodeje pozemku?

Pro lidi mající volné peněžní prostředky je investice do pozemku velmi atraktivní. Ať už z důvodu pořízení vlastního domu na daném pozemku v budoucnu nebo z důvodu zhodnocení v čase a jeho prodeji. Nebo za účelem darování pozemku v budoucnu dětem či vnukům. Jak je to s daněmi při prodeji pozemku?

středa 18. březen

Prodej zděděného bytu a daň z příjmu

Dědictví nemovitosti je z finančního hlediska příjemné. Mnohdy však dědici zděděný byt nebo dům k bydlišti nevyužijí a chtějí ho prodat. Kdy se platí z prodeje nemovitosti daň z příjmu?

čtvrtek 19. březen

Daň z příjmu při prodeji družstevního bytu

Přestože počet bytů v osobním vlastnictví stoupá, tak nadále bydlí hodně lidí v družstevních bytech. Kdy se platí z prodeje družstevního bytu daň z příjmu fyzických osob?

pátek 20. březen

Prodej pozemku a dodanění odpočtů

Odpočet úroků z úvěrů na bydlení je možné při splnění zákonných podmínek uplatnit i na pozemek. Od základu daně za rok 2014 je možné odečíst zaplacené úroky z hypotečního úvěru až do souhrnné částky 300 tisíc Kč. Kdy je nutné zpětně dodanit odpočty?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.