Téma
Nemovitosti a daně

Hypotéka nebo podnájem?

Zadlužení kvůli vlastnímu bydlení je finančně zodpovědným krokem. Pořizovaná nemovitost však musí odpovídat finančním možnostem a výběru hypotéky je potřeba věnovat dostatek času. Splácení hypotéky snižuje i daňovou povinnost.

Články k tématu
pondělí 18. červenec

Kdy je podnájem výhodný?

Osobní vlastnictví bytu nebo domu je pro životní pohodu pro většinu lidí velmi důležité. Přesto jsou v životě situace, kdy je výhodné bydlet v podnájmu. Kdy je bydlení v podnájmu správným finančním rozhodnutím?

úterý 19. červenec

Hypoteční úvěr je potřeba plánovat

Pořídit si byt nebo dům za hotové je téměř nemožné, proto se hypotečnímu úvěru nevyhne většina domácností. Zatímco výběru  nemovitosti věnuje většina lidí hodně času a porovnává jednotlivé nabídky ze všech možných hledisek, tak výběr hypotéky se někdy podceňuje. Správné nastavení parametrů hypotéky přitom může...

středa 20. červenec

Hypotéka snižuje daňovou povinnost

Situace na finančním trhu je příznivá a čerpání hypotečního úvěru je výhodné. Zadlužení kvůli nemovitosti, která odpovídá finančním možnostem rodiny, je z dlouhodobého hlediska zodpovědným krokem. Legislativou je řešení vlastní bytové situace podporováno, splátky úroků z hypotéky snižují roční daňovou povinnost.

čtvrtek 21. červenec

Pořízení nemovitosti a daně

Při pořízení nemovitosti se nesmí zapomenout na daňové povinnosti. Za jakých podmínek se platí daň z nabytí nemovitých věcí a daň z nemovitosti?

pátek 22. červenec

Dědictví a darování nemovitosti

Při prodeji nebo nákupu nemovitosti se v závislosti na konkrétní situaci může platit daň z příjmu fyzických osob. Jak je to v případě dědictví nebo darování?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.