Téma
Nemovitost na úvěr

Hypotéční úvěr je zodpovědný finanční krok

Někteří mladí lidé se nechtějí vázat, chtějí více svobody a volnosti a více peněz na zábavu, a proto bydlí raději pořád u rodičů nebo v podnájmu. Finančně zodpovědnější je pořízení vlastního bydlení na hypotéky. Bydlet ve vlastním totiž teprve přináší svobodu.

Články k tématu
pondělí 12. květen

Zadlužujeme se kvůli vlastnímu bydlení

Přestože je šetření velmi pozitivní pro rodinný rozpočet a finanční zdraví, tak kupovat a pořizovat některé věci vždy pouze až na ně našetříme není rozumné a ani finančně výhodné. Pořídit si vlastní bydlení za hotové je téměř nemožné. Nezdravé zadlužení může rodinu dostat do značných finančních problémů, ale dobrý...

úterý 13. květen

Hypotéka nás učí finanční zodpovědnosti

Někteří mladí lidé mají z hypotéčního úvěru obavy. Nechtějí se příliš vázat a mají strach, že díky splácení hypotéčního úvěru jim zůstane méně finančních prostředků na cestování, zábavu a koníčky. Mnohdy je tomu právě naopak.

středa 14. květen

Jak snižuje hypotéka daňovou povinnost?

Celkové náklady u hypotéčního úvěru snižují daňové odpočty, což není mnohdy na první pohled vidět, přitom je vhodné nižší daňovou povinnost zohlednit v plánování hypotéčního úvěru. Při sumarizaci celkových nákladů je potřeba zohlednit i odpočet úroků.

čtvrtek 15. květen

Kolik bezpečně splácet na hypotéce?

Úvěry se musí řádně splácet, proto je před čerpáním hypotéčního úvěru dobře zvážit rodinnou finanční situaci, počítat do budoucnosti i s případným poklesem příjmů, aby splácení hypotéčního úvěru nedostalo rodinu do dluhového kolotoče, ze kterého bude těžkého návratu. Výše hypotéčního úvěru by měla vždy odpovídat...

pátek 16. květen

Nemovitost je rodinnou investicí

Někteří mladí lidé se nechtějí vázat a nemají rádi dlouhodobé povinnosti, proto raději bydlí v podnájmu. Nabídka nájemního bydlení je v současné době pestrá, což je příznivé. Přesto je hypotéční úvěr a pořízení vlastního bytu nebo domu správným finančním rozhodnutím.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.