Téma
Nelegální práce

Práce na černo se nevyplácí

Během letních měsíců je firmami častěji nabízená práce na černo. Výkon takové nelegální práce je kontrolními orgány sankciován, pokuty jsou vysoké pro objednatele takové práce i vykonatele. Taková práce přináší i další rizika, např. nízké státní dávky nebo nepřiznání důchodu. Nelegální práce se tedy nevyplácí. Stejně tak se nevyplácí nelegální zaměstnávání cizinců.

Články k tématu
pondělí 07. červenec

Při práci na černo hrozí vysoké sankce

Pracovat na černo se nevyplácí. Ani zadavateli takové práce ani občanovi vykonávajícímu takovou činnost. Při prokázání práce na černo hrozí vysoké finanční pokuty oběma stranám.

úterý 08. červenec

Práce za minimální mzdu a doplatek na ruku

V praxi někteří zaměstnavatelé uzavírají se svými zaměstnanci pracovní smlouvu, přičemž oficiálně pracují zaměstnanci za minimální mzdu 8 500 Kč a další část mzdy dostávají na ruku. Tento protiprávní postup přináší zaměstnanci rizika ve formě nízkých státních dávek.

středa 09. červenec

Doplatek na ruku a důchod

Občané, kteří pracují na černo nebo oficiálně pracují na nízkou mzdu a zbylou část následně dostávají na ruku, se vystavují případným vysokým finančním sankcím od kontrolních úřadů. Současně mohou mít problémy s přiznáním státního důchodu nebo budou mít nízký státní důchod. Nejenom starobní, ale i invalidní.

čtvrtek 10. červenec

Kdy se jedná o "švarcsystém"?

Některé firmy chtějí ušetřit na povinných odvodech a nabízejí pracovníkům práci na živnostenský list.  Pro některé občany je práce na živnostenský list atraktivní z důvodu nižšího zdanění. Jestli však nejsou splněny znaky vlastní samostatné výdělečné činnosti a je prokázán "švarcsystém", tak se takové jednání...

pátek 11. červenec

Zaměstnávání cizinců bez povolení - vysoké sankce

Nelegální prací je i zaměstnání cizinců bez pracovního povolení nebo když je vykonávaná práce v rozporu s vydaným povolením. Za takovéto jednání hrozí vysoké finanční pokuty. I trestní stíhání.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky