Téma
Nárok na nemocenskou

Peníze při pracovní neschopnosti

Nemocenská se pobírá od 15. dne pracovní neschopnosti, ale pouze při splnění zákonných podmínek. Při výkonu činnosti nezakládající účast na nemocenském pojištění nelze nemocenskou pobírat.

Články k tématu
pondělí 25. duben

Ukončení zaměstnání a nemocenská

Všichni zaměstnanci mají během trvání pracovního poměru, a to již od jeho vzniku, nárok na nemocenskou od 15. dne pracovní neschopnosti. Jak je to však s nárokem na nemocenskou po ukončení pracovního poměru?

úterý 26. duben

Práce na dohody a nemocenská

V praxi je velmi oblíbená pro zaměstnance i zaměstnavatele práce na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Někteří zaměstnanci pracují dokonce souběžně na dohody pro více zaměstnavatelů. Jak je to s nárokem na nemocenskou při práci na dohody?

středa 27. duben

Jak je to s nemocenskou během mateřství?

Při splnění zákonných podmínek pobírá nastávající maminka nejdříve peněžitý příspěvek v mateřství (mateřskou) a následně rodičovský příspěvek. Lze čerpat během mateřské nebo rodičovského příspěvku nemocenskou?

čtvrtek 28. duben

Penzisté mají omezený nárok na nemocenskou

Každoročně stoupá počet penzistů, kteří pracují i během pobírání důchodu. V případě pracovní neschopnosti mají i penzisté nárok na nemocenskou. Délka výplaty je však v některých případech omezena.

pátek 29. duben

Pasivní příjmy a nemocenská

Někteří lidé mají příjmy pouze z pronájmu, prodeje nemovitosti nebo kapitálových příjmů. Nemají tedy příjem, ze kterého by odváděli sociální pojištění. V případě nemoci tedy nemají nárok na nemocenskou a mohou mít problémy s přiznání invalidního důchodu.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.