Téma
Mzdy v ČR

Výše mzdy ovlivňuje i státní dávky

Česko patří mezi vyspělé země světa s nízkými mzdovými rozdíly, přesto jsou v některých krajích v průměru vyšší mzdy a stěhování za prací do jiného města je možností, jak si zvýšit životní úroveň. Výše mzdy ovlivňuje i finanční situaci během nemoci nebo v penzi.

Články k tématu
pondělí 09. listopad

Pohled zaměstnance a zaměstnavatele na mzdu

Pro většinu zaměstnanců je finanční ohodnocení za vykonanou práci rozhodujícím faktorem pracovní spokojenosti. Peníze jsou často hlavním pracovním faktorem. Pro zaměstnance je klíčové, jak vysokou částku obdrží na svůj účet. Pro zaměstnavatele však mzdové náklady. Obě částky se značně liší.

úterý 10. listopad

Mzdy v jednotlivých krajích

Daňové zatížení je ve všech krajích v Česku stejné. Česko patří mezi země, kde se odvádí pouze centrální sazba daně z příjmu fyzických osob. Např. bezdětní zaměstnanci pracující za stejnou hrubou mzdu mají čistou mzdu stejně vysokou, ať už pracují v Olomouci nebo Plzni. Výše průměrné mzdy a mediánu mzdy se však mezi...

středa 11. listopad

Jak vysoká je průměrná mzda v Česku?

Česko patří mezi vyspělé země s nižšími mzdovými rozdíly, přesto jsou v některých oborech mzdy výrazně vyšší než v jiných oborech. Nejvyšší příjmy jsou v peněžnictví a pojišťovnictví, informačních a komunikačních činnostech. Nejnižší v ubytování, stravování a pohostinství.

čtvrtek 12. listopad

Proč neustále na sobě pracovat?

Investice do vlastního vzdělání je v současné době celoživotní proces, který nikdy nekončí. Znalosti a dovednosti jsou největším aktivem každého zaměstnance, díky kterým má na trhu práce mnohem lepší uplatnění a vyšší mzdu.

pátek 13. listopad

Od mzdy se odvíjí i státní dávky

Výše hrubé mzdy hraje důležitou roli i při výpočtu státních dávek. Výše nemocenské, ošetřovného, mateřské, invalidního důchodu, starobního důchodu nebo podpory v nezaměstnanosti závisí na dosahované mzdě. Čím vyšší mzda, tím vyšší státní dávky.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.