Téma
Máme "papíry" pod palcem

Přesnost není nuda, přesnost nám pomáhá

Pro výpočet daňových povinností musí všechny OSVČ vést buď účetnictví, daňovou evidenci nebo stanovovat výdaje paušálem. Vedení účetnictví je přitom v některých případech povinné. Většina živnostníků nemá rádo papírování a myslí si, že je odrazuje od skutečné práce. Není tomu tak, vzorně vedené účetnictví nebo daňová evidence usnadňují rozhodování.

Články k tématu
pondělí 28. duben

Kdo se vedení účetnictví nevyhne?

OSVČ mají možnost volby, zdali povedou pro stanovení daňových povinností účetnictví, daňovou evidenci nebo uplatní výdaje paušálem. V některých případech je však vedení účetnictví povinné. Kdy?

úterý 29. duben

Využívejme výhod účetních výkazů

Z výsledovky, rozvahy a výkazu cash-flow se dovídáme nejdůležitější ekonomické údaje. Právě účetní výkazy jsou firemním vysvědčením. Výhodou čísel je jejich nestrannost a nezaujatost. I živnostníci by měli využívat výhod účetních výkazů, budou úspěšnější.

středa 30. duben

Kde hledat důležité firemní informace? V účetnictví

Jak vysoké jsou mzdové náklady? Který výrobek nebo služba je nejvíce ziskový? Kde hledat rezervy na výdajové stránce? Jak rostou režijní náklady? Kteří zákazníci mají nejlepší platební morálku a se kterými zákazníky dále neobchodovat? Na všechny tyto otázky (a samozřejmě řadu ostatních) najdeme odpověď ve firemním...

čtvrtek 01. květen

I v běžném životě platí "má dáti = dal"

V účetnictví musí vždy platit "má dát = dal", stejně tomu však je i v našem soukromém a profesním životě. Kdo chce dostávat, musí umět dávat. Všechny činnosti ovlivňují konečný výsledek a chyby se dají napravit. Pracovní a životní úspěch se skládá z každodenních maličkostí.

pátek 02. květen

Proč se mají OSVČ starat o své papíry?

Někteří živnostníci nechávají celou administrativu na externí účetní, jiní zvládnou řadu činností sami. Vždy je vhodné, když má OSVČ "papíry" pod kontrolou a účetní mu jenom pomáhá. Získaný finanční přehled se projevuje v poskytovaných službách.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.