Téma
Jak žijí Evropané?

Když se daří ekonomice, zvyšují se rodinné příjmy

Ekonomická výkonnost a vyspělost ovlivňuje každodenní život Evropanů. V zemích s vyšším HDP na jednoho obyvatele se zdravými veřejnými financemi se zvyšuje životní úroveň obyvatel. Mzdy jsou vyšší, zdravotnictví a školství kvalitnější a podmínky pro byznys lepší.

Články k tématu
pondělí 08. prosinec

Které evropské ekonomiky jsou nejvyspělejší?

Přestože jsou všechny členské země Evropské unie ekonomicky vyspělé, tak nadále mezi nimi přetrvávají značné rozdíly v ekonomické výkonnosti, což nám dokládá i HDP na jednoho obyvatele. Které evropské ekonomiky jsou nejvyspělejší?

úterý 09. prosinec

Jak hospodaří země EU?

Členské země Evropské unie se potýkají s rostoucím zadlužením. Splácení veřejného dluhu bude v budoucnu ovlivňovat ekonomiku a každodenní život lidí každé země. Tlak na státní rozpočet bude stoupat. Legislativní opatření budou muset směřovat i ke snižování výdajů. Vlastní zodpovědnost občanů za životní úroveň v...

středa 10. prosinec

Ekonomická prosperita prodlužuje délku života

Životní úroveň občanů členských zemí EU se zvyšuje. Úroveň bydlení stoupá, zlepšuje se vybavení domácností a výdaje za zábavu a dovolenou rostou. Když se daří domácí ekonomice, tak proudí i více peněz do zdravotnictví. Kvalitnější lékařská péče je hlavním důvodem, proč se zvyšuje střední délka života.

čtvrtek 11. prosinec

Výdaje evropských domácností

Nejvýznamnější výdajovou položkou evropských domácností jsou výdaje za bydlení a energie (plyn, elektřinu, vodu). Současně stoupají vlastní výdaje na zajištění na penzi, pro případ invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo úrazu.

pátek 12. prosinec

Evropané pracují méně než zaměstnanci v ostatních zemích světa

Zaměstnanci v členských zemích EU pracují méně hodin než v ostatních vyspělých zemích světa. Při práci na plný úvazek pracují Evropané zpravidla 40 hodin týdně, v některých zemích dokonce méně. Současně rok od roku stoupá obliba zkrácených pracovních úvazků.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.