Téma
Jak ušetřit na výdajích?

Hledáme rezervy a optimalizujeme rodinné výdaje

Umět šetřit je velmi cenná vlastnost. Šetřením v každém okamžiku, při každém nákupu, při každém vypnutí a zapnutí televize, každodenním neustálým zapisováním všech korunových výdajů ztrácíme radost ze života. I šetření se musí provázet s rozumem. Kde hledat ty správné rezervy? Rodinné výdaje se musí odvíjet od rodinných příjmů. S vyššími příjmy si můžeme dovolit vyšší výdaje. Pro rodinný rozpočet je tak stejně důležité snažit se zvýšit rodinné příjmy.

Články k tématu
pondělí 16. leden

Začínáme sestavením rodinného rozpočtu

Všichni si chceme plnit naše sny a přání. Mnohé z nich závisí na našich finančních možnostech. Správným plánováním a řízením našich financí si můžeme dopřát nejvíce našich tužeb. Jak začít? Nejlepším začátkem je sestavení rodinného rozpočtu. Ten je potřeba sestavovat pravidelně a vždy jej dodržet. Třeba měsíčně. 

úterý 17. leden

Nakupování je věda

Nakupování v dnešní době může být tak jednoduché a zábavné, že často nakupujeme věci, které vlastně nepotřebujeme. Nabídka zboží je veliká, konkurence široká, nákupní střediska tak lákavá a nakupování přes internet tak snadné. Odolat je mnohdy velmi těžké. Přitom právě správným nakupováním můžeme každý měsíc ušetřit.

středa 18. leden

Jak ušetřit na nákladech v domácnosti?

Výdaje na domácnost patří mezi povinné výdaje. Existují však cesty levnějšího provozu. Než přistoupíme k razantnímu snižování výdajů, např. zrušení jazykového kurzu, tak omezujeme výdaje na domácnost. Výdaje na domácnost totiž tvoří nejenom elektřina, voda a plyn, ale i telefonní a bankovní poplatky nebo výdaje na auto.

čtvrtek 19. leden

Máme ty správné pojistky? A co daně?

Povinné pojištění vozidla nebo pojištění domácnosti jsou dvě typické pojistné smlouvy, u kterých se vyplatí každoročně „zkontrolovat konkurenci“. Změnou pojišťovny nebo parametrů smlouvy můžeme ušetřit. A co takhle další pojistky? A neplatíme zbytečně vyšší daně?

pátek 20. leden

Neplaťme zbytečně více na úrocích

Většina rodin splácí nějaký úvěr. Mladé rodiny zpravidla splácí úvěr na bydlení. Zdravá míra zadlužení prospívá byznysu i rodině. Pořídit si za hotové bydlení nebo rekonstrukci bytu je totiž téměř nemožné. Čekat až neřetřím na byt je nerozumné. Správným výběrum úvěru a jeho načasováním však můžeme značně ušetřit. 

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.