Téma
Jak na dohody?

Kdy se vyplatí práce na dohody a kdy nikoliv?

Finanční situace mladých rodin není často jednoduchá. Mnoho maminek a tatínků řeší nedostatek financí. Řešením je přivýdělek na dohodu o provedení práce nebo dohodu o provedení činnosti. Mít druhou práci na dohodu může nejenom živitel rodiny, ale i maminka na mateřské či rodičovské dovolené. Na co si dát při práci na dohody pozor?

Články k tématu
pondělí 18. červen

Dohoda o provedení práce

Práce na dohodu o provedení práce je pro zaměstnance i firmy díky nižšímu zdanění a povinné administrativě zajímavá. Kdy lze práci na základě dohody o provedení práce vykonávat? Jaká jsou omezení? A jak může taková dohoda o provedení práce vypadat?

úterý 19. červen

Dohoda o pracovní činnosti

Pro dlouhodobou práci je vhodnější uzavřít dohodu o pracovní činnosti. Na základě dohody o pracovní činnosti lze pro zaměstnavatele odpracovat během roku více hodin, než na základě dohody o provedení práce.

středa 20. červen

Zdanění dohod

Mimo jednoduchou administrativu je velkou výhodou dohod konaných mimo pracovní poměr nižší zdanění. Především u dohody o provedení práce může zaměstnavatel i zaměstnanec významně ušetřit. Při dodržení zákonného limitu 10 000 Kč se totiž z dohody neplatí povinné pojistné.

čtvrtek 21. červen

I dohoda musí být písemně

V Česku stále pracuje poměrně hodně občanů načerno. Vymlouvat se přitom při kontrole na uzavřenou ústní dohodu o provedení práce není přitom možné. Od roku 2011 musí být i dohoda o provedení práce uzavřena písemně, jinak je neplatná.

pátek 22. červen

Pracuji pouze na dohodu, s čím mám počítat?

Občané, kteří pracují pouze na základě dohody o provedení práce, musí počítat hned s několika problémy, na které je potřeba pamatovat.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.