Téma
Hledáme novou práci

Zvyšujeme své šance na trhu práce

Znalosti a dovednosti zásadním způsobem ovlivňují naše šance na trhu práce. Dobrý životopis a kvalitní příprava na osobní pohovor však rovněž výrazně zvyšují možnosti ohledně získání dobrého pracovního místa. Změně zaměstnavatele nebo hledání nového místa je potřeba věnovat dostatek pozornosti.

Články k tématu
pondělí 12. srpen

Nepodceňujme životopis

V praxi zpravidla platí, že životopisem lze více ztratit než získat. Dobrý životopis nám dobrou novou práci nezaručí, ale špatně napsaný životopis nás vyřadí a personalista firmy si nás k osobnímu pohovoru již nepozve. Proto je potřeba napsání dobrého životopisu věnovat dostatek času a zaměřit se i na detaily. Právě...

úterý 13. srpen

Důležitost prvního dojmu

O získání pracovního místa mnohdy rozhoduje první dojem více, než si myslíme. Jestliže jsme na základě životopisu pozváni k osobnímu pohovoru, tak často během několika málo minut můžeme získat pracovní pozici právě díky prvnímu dojmu, který budeme mít lepší než ostatní uchazeči.

středa 14. srpen

Zkoušejme konkurzy znovu a znovu

Pracovní místa hledají nejenom absolventi škol, ale i zkušení pracovníci. Pracovního konkurzu se během života zúčastní většina občanů. Někteří lidé jich mohou v životě absolvovat desítky. Uspět hned v prvním konkurzu se podaří málokomu, dílčí neúspěchy nás však nesmí odrazovat, i když je to někdy těžké.

čtvrtek 15. srpen

Návrat do práce po mateřské

Mladé maminky po rodičovské dovolené nemají snadnou pozici při hledání práce. Někteří zaměstnavatelé mají totiž obavy, že bude mladá maminka velmi často doma s nemocným dítětem. Jak postupovat?

pátek 16. srpen

Zkušenosti jsou potřeba

Hledat nebo změnit práci po padesátce není mnohdy snadné. Někdy však právě naopak, vždyť zkušenosti jsou ve firmách velmi zapotřebí. Nejenom odborné, ale rovněž mezilidské a životní zkušenosti. I občané v předdůchodovém věku se nemusí bát změnit práci, mají pořád co nabídnout.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.