Téma
Firemní papírování

Povinnou administrativu je nutné hlídat

Někteří živnostníci nebo firmy se brání některým činnostem. Nepatrné "papírování" navíc přitom může pomoci se zlepšením firemního cash-flow nebo zabránit finančním nepříjemnostem. Důsledná administrativa může být významným pomocníkem a nikoliv pouze nepříjemnou povinností.

Články k tématu
pondělí 13. říjen

Jak zrychlit inkaso peněz?

Pro firmy i drobné živnostníky je žádoucí, aby inkaso peněz za prodané zboží a služby bylo co nejrychlejší. Základem jsou dobré vztahy s obchodními partnery a důkladné prověření nových zákazníků. Některým firmám se osvědčuje i skonto - sleva z faktury při včasné platbě. Přestože se jedná o administrativu navíc, může...

úterý 14. říjen

Proč komunikovat s úřady?

Plnění běžné firemní agendy je pro řadu zaměstnavatelů i živnostníků náročné. Těžko se hledají rezervy pro plnění činností navíc. Pro některé je komunikace s úřady pouze "nutným zlem" a omezují ji na minimum. Není to správný postup. Správná komunikace šetří peníze a minimalizuje riziko sankcí od veřejné správy.

středa 15. říjen

Aktualizace IT se vyplácí

I živnostníci potřebují účetně-ekonomický program. Pouze OSVČ stanovující výdaje paušálem si mohou v některých případech vystačit pouze s papírovou formou. Někdy se však výběr účetně-ekonomického programu podceňuje. Správný výběr může výrazně pomoci vlastnímu byznysu. Změna programu může práci ulehčit a získat nové...

čtvrtek 16. říjen

Proč mít méně peněz v zásobách?

Vysoké zásoby vážou peníze, zvyšují riziko jejich znehodnocení nebo krádeže některého zboží a samozřejmě řízení skladu není levnou záležitostí. Proto i menší společnosti se snaží své zásoby minimalizovat. Nižší zásoby umožňují lépe využít peníze.

pátek 17. říjen

I práce v kanceláři má svá rizika

Prací s počítačem v kanceláři tráví řada zaměstnanců a živnostníků čím dál více času. Přestože může práce „v kanclu“ a vyřizování všech potřebných dokladů a papírů vypadat pohodově, není tomu tak. Celodenní vysedávání v kanceláři je pomalý ničitel našeho zdraví. Jaká jsou hlavní rizika spojená s papírováním?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.