Téma
Financování důchodu

Státní důchod nestačí

Důchod a jeho financování jsou klíčové otázky, o kterých by měl přemýšlet každý z nás. Důvod je jasný – systém státních důchodů, tak jak jej dnes známe, není již nadále udržitelný. Je tedy jen na nás, jak se rozhodneme strávit podzim života. Buď budeme spoléhat na pomoc státu, pak je ale třeba počítat s tím, že ne vše si budeme moci dopřát, nebo přijmeme odpovědnost za sebe samé a vytvoříme si vlastní rezervu.

Články k tématu
pondělí 10. prosinec

Přežije systém státních důchodů?

Denně se setkáváme se zprávami informujícími o právě probíhající důchodové reformě, aktuálně o ukončení možnosti sjednání penzijního připojištění za „starých“ podmínek, a o tom, že bychom si měli my sami spořit na důchod. Ale proč? Copak nedostaneme důchod od státu?

úterý 11. prosinec

Co je a jak funguje investiční životní pojištění?

V souvislosti s důchodovou reformou se hodně mluví o penzijním připojištění, které prodělalo řadu podstatných změn. Dá se říci, že systém „penzíjek“, tak jak jsme jej znali, přestal k 30. listopadu 2012 v podstatě existovat. To se netýká samozřejmě těch, kteří smlouvu o penzijním připojištění mají. Penzijní...

středa 12. prosinec

Spoříme přes podílový fond

Tvorba rezervy na důchod se pojí většinou s dosti dlouhým časovým obdobím. Z tohoto důvodu je vhodné využít více rizikovějších nástrojů, než jsou např. klasické spořicí účty či termínované vklady u bank a družstevních záložen. Takovým nástrojem může být spoření prostřednictvím investic do podílových fondů.

čtvrtek 13. prosinec

Life – Cycle fondy: Investice i pro nezkušené

Potřebu tvorby vlastní rezervy na financování postaktivního života si uvědomují také finanční instituce, ať už se jedná o pojišťovny, banky či investiční společnosti. Na trh tak přichází celá škála produktů určených výhradně k tomuto účelu. Takovýmto „produktem“ jsou i tzv. Life – Cycle fondy.

pátek 14. prosinec

Investičko nebo podílový fond?

V uplynulých dnech jsme si nejprve vysvětlili, co je investiční životní pojištění a jak funguje. Dále jsme si ukázali další možnost spoření a to prostřednictvím podílových fondů. Proto, abychom byli schopni říci, který z těchto nástrojů je více či méně vhodný pro tvorbu rezervy, provede jejich vzájemné porovnání hned...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.