Téma
Finanční testy

Peníze a daně

Na konec roku jsme si pro Vás připravili pět finančních a daňových testů, ve kterých můžete prokázat své finanční znalosti.

Články k tématu
pondělí 19. prosinec

Jak znáte stavební spoření?

Stavební spoření je stále oblíbeným finančním produktem, přestože v minulých letech došlo ke snížení státní podpory a prodloužení spořící doby.

úterý 20. prosinec

Koupě a prodej nemovitosti a daně

Investice do nemovitostí je možností, jak se finančně zajistit na penzi, jak pomoci dětem v dospělosti nebo jak zajímavě zhodnotit ušetřené finance. Při prodeji nebo koupi nemovitostí se však platí daně. Víte které a kdy?

středa 21. prosinec

Co víte o penzijním spoření?

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou oblíbené finanční produkty ke spoření na penzi. Oba produkty jsou navíc podporovány státem formou státního příspěvku, daňového odpočtu a osvobození pro příspěvky zaměstnavatele do limitu.

čtvrtek 22. prosinec

Daně při prodeji CP

I drobní investoři nakupují cenné papíry za účelem jejich budoucího prodeje se ziskem. V našem novém testu si můžete ověřit své znalosti ohledně zdanění příjmů z prodeje cenných papírů.

pátek 23. prosinec

Spoření na penzi

V budoucnu bude rok od roku životní úroveň v důchodu záviset především na výši vlastních úspor a investic. Vzhledem k ekonomickým a demografickým trendům bude státní důchod klesat. Co víte o důchodu?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.