Téma
Finance a rozvod

Rozvodem se zhoršuje i finanční situace

Rozvodovost v Česku je jedna z nejvyšších v EU. Rozdovem trpí rodina nejenom citově a psychicky. Zhoršuje se i finanční a ekonomická situace. Najednou se živí dvě domácnosti. Dělením majetku zpravidla dochází k finančním ztrátám. A rozvod není taky zadarmo.

Články k tématu
pondělí 26. březen

Kolik stojí rozvod?

Z členských zemí EU je vyšší rozvodovost než v Česku pouze v Litvě a Lotyšsku. Rozvod přináší nejenom citové a psychické problémy, ala taky finanční starosti. Životní úroveň rodiny po rozvodu klesá.

úterý 27. březen

Životní úroveň rozvedené rodiny klesá

Rozvodem klesá finančí situace rodiny. Velmi často se manželství rozvádí, když jsou děti ještě malé. Tedy v mladším věku, kdy má rodina často několik dluhů. Především hypotéku. Dále však třeba leasing na auto či další úvěry na zařízení domácnosti. Rozvodem dluhy nezanikají.

středa 28. březen

Jak vysoké jsou alimenty?

Alimenty v Česku patří při mezinárodním srovnání mezi nižší. Pokud se rodiče sami nedohodnou, tak stanovuje výši alimentů soud vlastním rozhodnutím. Ke sjednocení rozhodování ve věci alimentů pomáhají soudcům tabulky výživného Ministerstvem spravedlnosti. Výše alimentů se pohybuje od 9 % do 24 % příjmu rodiče, který...

čtvrtek 29. březen

Jaké dávky může čerpat osamělá matka?

V praxi zpravidla zůstávají děti po rozvodu s matkou. Finanční situace rodiny se rázem výrazně snižuje. Osamělá matka má k dispozici nižší příjem, než před rovzodem. Dosáhnout na státní dávky není přitom snadné. Kdy má osamělá matka nárok na přídavek na dítě, příplatek na bydlení nebo dávky v hmotné nouzi?

pátek 30. březen

Rozvodem se dluhy nevyřeší

Někteří manželé se chtějí rozvést, protože dluhy jednoho z manželů jim přerostly přes hlavu. V těchto případech není rozvod řešením. Naopak. Finanční problémy se ještě zvýší. Exekucí totiž může být postiženo společné jmění manželů.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.