Téma
Finance a rok 2013

Naše peněženka v roce 2013

Stejně jako v minulých letech, i pro rok 2013, dochází k několika významným legislativním změnám, které ovlivní rodinnou finanční situaci. Všech občanů se dotkne zvýšení DPH. Rok 2013 (do 1. července 2013) postaví občany starší 35 let před rozhodnutí, zdali vstoupit do II. důchodového pilíře. Jaké další významné změny přináší rok 2013?

Články k tématu
pondělí 31. prosinec

Nákupy se nám prodraží

Zvýšení obou sazeb DPH o 1 % nám prodraží každodenní nákupy, vyšší sazby DPH budou rovněž vytvářet inflační tlaky, což jistě není příznivé pro kupní sílu našich mezd a naše úspory. Zvýšení DPH se tak dotkne rodinných peněženek více, než si mnozí občané připouští.

úterý 01. leden

Daňové zvýhodnění nevyužijí všichni

Finanční podpora rodin s dětmi je důležitá ve všech vyspělých zemích světa. Rodiny s malými dětmi jsou podporovány formou přídavků na děti, porodného nebo dalších rodinných dávek. V Česku se velmi dobře osvědčuje daňové zvýhodnění. Zatímco v roce 2012 mohli daňové zvýhodnění uplatnit všichni zaměstnanci a OSVČ,...

středa 02. leden

Sleva na poplatníka není pro všechny

V daňovém přiznání nebo ročním zúčtování u zaměstnavatele mohou všichni občané uplatnit základní daňovou slevu na poplatníka ve výši 24 840 Kč (2 070 Kč měsíčně). A to, i když pracují nebo podnikání pouze po část roku. Zaměstnanci s nízkým příjmem a OSVČ s nízkým ziskem tak neodvedou na dani z příjmu fyzických osob...

čtvrtek 03. leden

Státní příspěvky se zvyšují

Stát podporuje formou státních příspěvků stavební spoření a penzijní připojištění (nově doplňkové penzijní spoření). V příštím roce lze čerpat státní příspěvek (podporu) až 4 760 Kč (2 000 Kč na stavební spoření a 2 760 Kč na doplňkové penzijní spoření). V roce 2012 to bylo 3 800 Kč.

pátek 04. leden

Poselství změn

Od letošního roku platí důchodová reforma, v příštích letech se dočkáme zdravotní reformy, daňové zatížení se zvyšuje. Co z toho plyne? Největším aktivem budou naše znalosti a dovednosti. Ať máme jakoukoliv profesi, musíme se věnovat rodinným financím, plánovat a starat se o peníze.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.