Téma
Finance a my

Jaké jsou vaše ekonomické znalosti?

Máme před Vánoci, a proto jsme si pro vás připravili netradiční téma: finančně-ekonomické testy. Základní finanční znalosti jsou v dnešní době naprostou nezbytností. V životě si nevystačíme pouze s odbornými znalostmi, ale potřebujeme umět zacházet s penězi. Prokažte v našich testech, že ekonomika, finance, daně a investice jsou vaší parketou.

Články k tématu
pondělí 17. prosinec

Podnikatelské minimum

Pro drobné živnostníky je ideální, když si veškerou daňovou agendu spravují sami. Podmínky pro samostatně výdělečnou činnost jsou v Česku poměrně příznivé. Jestliže zvládnete dnešní náš malý test, potom je zbytečné, abyste si platili účetního.

úterý 18. prosinec

Hnacím motorem je zisk

Zisk je cílem veškerého podnikání, proto je pro všechny firmy cílem maximalizace výnosů a minimalizace nákladů. A hlavně hlídání platební schopnosti dodavatelů, aby všechny faktury byly řádně a včas zaplaceny. Firemní i rodinné finance si jsou tolik podobné, proto pro vás budou hračkou dnešní firemní test.

středa 19. prosinec

Rodinné finance a daně

Plnění rodinných přání a tužeb je často otázkou správného rodinného plánování. Dodržování rodinného rozpočtu, pravidelné investování, to jsou cesty, jak získat dostatek finančních prostředků na naše koníčky a zábavu. Při některých finančních operací se daň platí, při jiných nikoliv. Prokažte v našem testu, že...

čtvrtek 20. prosinec

Co všechno ovlivňuje naši peněženku?

Kolik si toho koupíme za naši mzdu, závisí nejenom na naší hrubé mzdě, ale také na míře zdanění a úrovni cen zboží a služeb. Inlace a daně naší mzdě rozhodně nepřejí. Naše úspory a investice ovlivňuje zase dění na světových trzích.

pátek 21. prosinec

Na co máte jako zaměstnanec nárok?

Zaměstnanci mají vůči svému zaměstnavateli řadu povinností. Současně však mají práva a nároky, které je vždy dobré znát. A případně se bránit, třeba soudní cestou. Souhlas s dohodou o ukončení pracovního poměru nebo jiné dohody, které jednoznačně zvýhodňují zaměstnavatele, nemusí zaměstnanci rozhodně podepisovat....

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.