Téma
Finance a dovolená

Na co při dovolené určitě nezapomenout?

Všichni chceme mít radostnou a veselou dovolenou. Odpočinout si, pobavit se a být v pohodě. Samozřejmě chceme i ušetřit, pokud je to možné. A v případě problémů být pojištěni.

Články k tématu
pondělí 17. červen

Jak je to s čerpáním dovolené v práci?

Při plánování dovolené je potřeba počítat s tím, že zaměstnanci si nemohou čerpat dovolenou libovolně. Proto při nákupu zahraničního zájezdu na poslední chvíli může vzniknout problém s čerpáním dovolené. Jaké jsou zákonné podmínky pro čerpání dovolené?

úterý 18. červen

Jak pořídit dovolenou levněji?

Ceny za identickou dovolenou během roku kolísají. Výhodným načasováním nákupu lze získat zajímavé slevy. V posledních letech je mnohdy výhodnější pořízení dovolené u renomovaných cestovních kanceláří několik měsíců dopředu než na poslední chvíli. Začátkem roku lze pořídit identickou dovolenou podstatně levněji, než...

středa 19. červen

Bez cestovního připojištění nejezděte

Při cestách a pobytu v členských zemích EU máte stejná práva jako domácí občané. To taky znamená, že máte nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako domácí občané. K získání této zdravotní péče vám bude v zemích EU stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění vydaný vaší zdravotní pojišťovnou. I v Evropě je...

čtvrtek 20. červen

S kartou si vystačíte, berte však i hotovost

Letní měsíce se rychle blíží a s nimi i toužebně očekávaná zahraniční dovolená. Kolik celkem za dovolenou zaplatíte, závisí z velké části na síle české koruny. Silná koruna zahraniční dovolenou zlevňuje, slabá naopak prodražuje. Kdy a kolik si vyměnit peněz na dovolenou?

pátek 21. červen

Máte dobře pojištěnou domácnost?

Během dovolené nechceme myslet, jestli je u nás doma všechno v pořádku. Zdali se nevrátíme domů a byt nepoznáme, protože nás navštívili zloději. Stejně jako bez cestovního pojištění nejezděme na dovolenou ani bez pojištění domácnosti.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.