Téma
DPH v ČR

Administrativa spojená s DPH

Pro státní pokladnu je výnos z přidané hodnoty jedním z nejdůležitějších příjmů. Od letošního roku musí plátci DPH vyplňovat kontrolní hlášení. Jaké další povinnosti mají plátci DPH v Česku? Jak se v průběhu let měnily daňové sazby?

Články k tématu
pondělí 29. únor

Jak vysoké jsou sazby DPH?

Výnos z daně z přidané hodnoty je jedním z klíčových zdrojů státního rozpočtu ve všech členských zemích EU. Česko není výjimkou.  Každá rodina zaplatí na DPH tisíce měsíčně. Existence DPH prodražuje každodenní nákupy.

úterý 01. březen

Novinkou roku 2016 je kontrolní hlášení

Veškeré povinnosti spojené s evidencí s placením DPH jsou od roku 2016 náročnější, důvodem je vyplňování nového tiskopisu - kontrolního hlášení. Plátci DPH musí od letošního roku podávat nejenom přiznání k DPH, ale i zasílat kontrolní hlášení.

středa 02. březen

Povinnost registrace k DPH dle obratu

K dani z přidané hodnoty je nutné se registrovat v případě splnění některé ze zákonných podmínek. Někteří  podnikatelé se stávají plátci DPH dobrovolně, i tuto možnost legislativa umožňuje. Jaká je povinná hranice obratu pro registraci k DPH?

čtvrtek 03. březen

DPH a elektronická evidence tržeb

Jestliže projde úspěšně celým legislativním procesem Poslaneckou sněmovnou schválený zákon o elektronické evidenci tržeb, tak budou muset podnikatelé pro  všechny platby v hotovosti, platebními kartami nebo stravenkami vydávat účtenku s unikátním kódem přiděleným finanční správou. Pro celou transakci budou muset být...

pátek 04. březen

Proč se zvyšují sazby DPH?

Při potřebě zvýšení státních příjmů zpravidla v členských zemích Evropské unie dochází ke zvýšení sazeb DPH. Jak se DPH počítá v Česku z celkové ceny? Jak zvýšení sazby DPH o jeden procentní bod ovlivňuje v Česku konečnou cenu?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.