Téma
Dovolená zaměstnance

Peníze během dovolené

Zaměstnanci mají nárok na čerpání dovolené. Zákonem je stanovena minimální délka dovolené. Oblíbeným firemním benefitem je však týden dovolené navíc. Správným zvolením termínu dovolené je možné mít za dobu dovolené vyšší příjem než v běžných měsících. Co vše je dobré o dovolené vědět?

Články k tématu
pondělí 02. únor

Na kolik dní dovolené máme nárok?

Všichni zaměstnanci se těší na dovolenou, kdy mají konečně čas na své koníčky a odpočinek. Přitom obdrží za dobu čerpání dovolené náhradu mzdy od svého zaměstnavatele. Jak je to s dovolenou v Česku?

úterý 03. únor

Mateřská dovolená

V souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená v rozsahu 28 týdnů. Během mateřské dovolené se pobírá mateřská. Jak je mateřská vysoká? Kdy může čerpat mateřskou otec dítěte?

středa 04. únor

Čerpání řádné dovolené po mateřské dovolené

Maminky, které jsou na mateřské dovolené, mají nárok na proplacení řádné dovolené následující po mateřské dovolené. O dovolenou je potřeba požádat po skončení mateřské dovolené.

čtvrtek 05. únor

Rodičovská dovolená

K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni nebo zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Během rodičovské dovolené se pobírá rodičovský příspěvek.

pátek 06. únor

Týden dovolené navíc - nejlepší firemní benefit

Zaměstnavatelé nabízí svým zaměstnancům řadu firemních benefitů. Služební mobil, notebook, stravování, slevy při nákupu vybraného zboží, poukázky na vybraný sport. Většina zaměstnanců nejvíce uvítá týden dovolené navíc.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.