Téma
Dovolená v kostce

Hezká dovolená jako klíč k vyšší mzdě

Nejvýkonnější jsou spokojení a odpočinutí zaměstnanci. Proto je dovolená bez myšlenek na práci důležitá i s ohledem na pracovní výkon. Díky příjemné dovolené lze být v práci výkonnější a produktivnější a dosáhnout na vyšší mzdu. Unavení zaměstnanci dělají častěji chyby.

Články k tématu
pondělí 20. červenec

Roční dovolená a její poměrná část

Zaměstnanci, kteří odpracují alespoň 60 dní v kalendářním roce, příslušní dovolená za celý kalendářní rok. Legislativou je stanoven minimální rozsah dovolené, který činí nejméně 4 týdny v kalendářním roce. Jak se počítá poměrná část dovolené? Lze mít i 5týdenní dovolenou?

úterý 21. červenec

Kdo nemá placenou dovolenou?

Na letní dovolenou se všichni těší. Konečně je možné si odpočinout a strávit příjemný čas s rodinou, načerpat novou pozitivní energii a věnovat se koníčkům. Většina zaměstnanců pobírá během dovolené náhradu mzdy, peníze obdrží na bankovní účet, přestože nepracují. Placenou dovolenou však nemají všichni.

středa 22. červenec

Výpočet náhrady mzdy za dovolenou

Během čerpání dovolené nejsou zaměstnanci bez finančních prostředků. Přestože tedy nepracují, tak mají nárok na náhradu mzdy za dovolenou. Výše náhrady za dovolenou závisí na zúčtované hrubé mzdě v předchozím čtvrtletí. Podívejme se na praktický výpočet.

čtvrtek 23. červenec

Na dovolené není dobré myslet na práci

Pracovní nároky zaměstnavatelů stoupají. Živnostníci musí neustále pracovat na vylepšování svých služeb, aby měli náskok před konkurencí a zákazníci se k nim rádi vraceli. Pracovní tempo tedy v posledních letech neustále stoupá. Přesto je dobré na dovolenou nezapomínat.

pátek 24. červenec

Dovolenou vybíráme dle finanční situace

Krásná exotická dovolená je snem většiny rodin, pro většinu však finančně nedostupná. Někteří lidé se dokonce kvůli hezké dovolené zadluží, což je z finančního hlediska velmi nerozumný krok. Krásnou dovolenou je možné strávit s nejbližšími i na výletech na kole nebo za českými památkami.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.