Téma
Dluhová past

Nezodpovědné zadlužování

: Postavení dlužníků není vůbec snadné, věřitelé si v současné době své pohledávky velmi pečlivě hlídají. Najít zpět finanční rovnováhu v případě kolotoče exekucí je složité. Finanční plánování a zodpovědné finanční chování by mělo být samozřejmostí.

Články k tématu
pondělí 15. únor

Skutečně potřebujeme úvěr?

Dobře naplánovaný a promyšlený úvěr může pomoci rozjet vlastní byznys, díky dobré hypotéce může rodina bydlet ve svém nebo může úvěr pomoci úspěšně zvládnout vytouženou vysokou školu a následně zvýšit šance na úspěšnou pracovní kariéru. V řadě jiných případů však může úvěr znamenat pro budoucnost finanční nepříjemnosti.

úterý 16. únor

Kolik se zaplatí na úrocích?

Výše úvěru by měla odpovídat finanční situaci. Při propočtech je dobré počítat s tím, že rodinné příjmy mohou v budoucnu poklesnout např. z důvodu výkonu finančně méně ohodnoceného zaměstnání.

středa 17. únor

Dluhy je nutné řešit aktivně

Někteří dlužníci se dostanou dočasně do finančních problémů a nemohou následně řádně splácet úvěr. V takovém případě je potřeba zachovat chladnou hlavu a ihned danou situaci aktivně řešit. Čas hraje v neprospěch dlužníka. V případě, že dojde k exekuci, tak je velmi těžké najít zpět finanční rovnováhu.

čtvrtek 18. únor

Exekuce se zrychlují

Nesplácení úvěrů se prodražuje, neboť věřitelé vymáhají své pohledávky formou exekuce. K exekuci přitom přistupují finanční instituce v současnosti rychleji než tomu bylo v minulosti. Každodenní život s exekucemi je velmi nepříjemný a vyhlídky na budoucnost jsou z finančních důvodů neradostné.

pátek 19. únor

Soud nemusí osobní bankrot povolit

Dlužníci, kterým přerostou jejich dluhu přes hlavu, mají možnost začít s nový život bez dluhů po absolvování osobního bankrotu. Pro nepodnikatele je osobní bankrot možností, jak dostat novou šanci. Osobní bankrot však musí povolit soud, ne všichni žadatelé o osobní bankrot jsou se svojí žádostí úspěšní.

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.