Téma
Děti a finance

Dávky a peníze při narození dítěte

Rodiny s dětmi jsou státem podporovány nižším zdaněním a státními dávkami. Daňové zvýhodnění může uplatnit vždy jeden z rodičů. Porodné nebo přídavky na děti se však obdrží jen při splnění zákonných podmínek.

Články k tématu
pondělí 14. září

Na pořízení nového bydlení je dobré myslet před narozením dítěte

Pořízení vlastního bytu nebo domu je jedním ze zásadních finančních rozhodnutí. Splácení hypotečního úvěru ovlivňuje každodenní hospodaření i po více než 20 let. Zodpovědní partneři by si měli vyřešit otázku vlastního bydlení před narozením dětí.

úterý 15. září

Kde hledat úspory?

Zodpovědní rodiče chtějí pro své děti to nejlepší, přitom se samozřejmě nechtějí dostat do finančních problémů kvůli pořizování věcí, které nejsou nezbytné. Vždy je dobré šetřit, ale rozumně. Rozhodně není správné šetřit na výdajích na vzdělání.

středa 16. září

Děti mají znát cenu peněz

Pro děti je velmi dobré, když znají cenu peněz. Děti by měli co nejdříve vědět, že nic není zadarmo. Jestliže rodiče se svými dětmi komunikují a mají dobrý vztah, potom je mnohem jednodušší hledat řešení finančních problémů. Děti chápou, že nemůže rodina jet každý rok k moři nebo mít nový tablet. Dobrá rodinná...

čtvrtek 17. září

Možnosti přivýdělku pro rodiče

Rodiče chtějí svým dětem dopřát to nejlepší. Proto se někteří rodiče snaží zlepšit finanční situaci rodiny i formou přivýdělku. Bez omezení si může přivydělat i maminka na rodičovské dovolené, která pobírá rodičovský příspěvek.

pátek 18. září

Narození dítěte, na co máte nárok?

Rodinná politika v Česku je při mezinárodním srovnání na vysoké úrovni. Při narození dítěte má vždy jeden z rodičů nárok na daňové zvýhodnění. Při splnění  zákonných podmínek je možné obdržet porodné nebo pravidelně dostávat přídavky na děti. Matka dítěte přitom pobírá mateřskou a následně rodičovský příspěvek.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.