Téma
Daňové přiznání 2011

OSVČ a platba daně z příjmu a soc. a zdrav. pojištění

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí včas odevzdat daňové přiznání a Přehledy o příjmech a výdajích. A doplatit daň z příjmu a povinné pojistné. Při posuzování celkového zdanění je tedy potřeba započítat i sociální a zdravotní pojištění. Jak správně vyplnit daňové přiznání za rok 2011 a Přehledy o příjmech a výdajích? Které příjmy se nedaní? Jak vysoké je efektivní zdanění?

Články k tématu
pondělí 27. únor

Kdy je potřeba podat daňové přiznání?

Každoročně stoupá počet občanů, kteří si sami podávají daňové přiznání. Daňové přiznání totiž nemusí podávat pouze podnikatelé. Při splnění zákonných podmínek musí daňové přiznání podat i zaměstnanci. Kdy je potřeba podat daňové přiznání? Jak je to v případě zdanění příjmu ze zahraničí?

úterý 28. únor

Z jakých příjmů se neplatí daň?

Dle zákona o dani z příjmu platíme daň z příjmů ze zaměstnání, podnikání, kapitálového majetku, z pronájmu a ostatních příjmů. Přesto jsou některé příjmy od daně osvobozeny. I když jsme tedy během roku inkasovali vysoké příjmy, tak tyto částky nebudeme do daňového přiznání zahrnovat. O které příjmy se jedná?

středa 29. únor

Daňové přiznání za rok 2011

Přestože je vyplňování daňového přiznání jistě nepříjemné, tak v letošním roce opět přinese mnoha OSVČ radost. Proč? Při využití slev na dani a nezdanitelných položek nebudou na dani z příjmu ničeho platit. Ještě dostanou daňový bonus.

čtvrtek 01. březen

Jak na Přehledy za rok 2011?

Nejenom přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2011 musí odevzdat všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Rovně je zapotřebí do konce dubna odevzdat na místně příslušné OSSZ a zdravotní pojišťovně Přehled o příjmech a výdajích za rok 2011. Jak správně Přehledy vyplnit?

pátek 02. březen

Příjmy z reklamy a daně

Počet občanů přivydělávajících se reklamou díky internetu každoročně roste. Má-li internetová stránka návštěvnost, tak lze profitovat prostřednictvím reklamy. Získaný příjem je však potřeba zdanit. Jak na daně a pojistné?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky