Téma
Daňové povinnosti

Zaměstnanci, OSVČ a daně

Všichni živnostníci si musí plnit své daňové povinnosti, platit měsíční zálohy na povinném pojistném a odevzdávat daňové přiznání. V některých případech však musí i zaměstnanci vyplňovat daňové přiznání, protože za ně nemůže provést zaměstnavatel roční zúčtování daně.

Články k tématu
pondělí 28. září

Daňové povinnosti OSVČ

Všechny OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) si musí plnit své zákonné povinnosti, rozhodně nesmí zapomenout doručit na pověřené instituce vyplněné základní daňové tiskopisy. Které a kdy?

úterý 29. září

Kdy je nutné podat přiznání elektronicky?

Některé OSVČ se nevyhnou podání daňového přiznání elektronicky, když nesplní svoji zákonnou povinnost, tak obdrží automatickou pokutu ve výši  dva tisíce korun. Ve výjimečných případech může pokuta činit dokonce 50 tisíc Kč.

středa 30. září

Daňové přiznání zaměstnanců

V praxi nepodávají daňové přiznání pouze OSVČ, ale rovněž zaměstnanci. V některých případech totiž nemůže daňové záležitosti za zaměstnance vyřídit jejich zaměstnavatel prostřednictvím ročního zúčtování daně.

čtvrtek 01. říjen

Daňové odpočty je nutné doložit

Vypočtenou daňovou povinnost snižují o tisíce daňové odpočty. Nárok na daňové odpočty je však nutné vždy doložit. Přílohou daňového přiznání musí být tiskopisy prokazující příslušný nárok.

pátek 02. říjen

Hlavně nezapomenout na daňové slevy

Vypočtenou daň z příjmu fyzických osob přímo snižují daňové slevy. Z důvodu uplatnění daňových slev je výsledná daňová povinnost nižší o desetitisíce korun.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.