Téma
Daňové odpočty

Finanční produkty a daňová úspora

Při splnění zákonných podmínek přináší státem podporované finanční produkty daňovou úsporu. Jaké podmínky musí být splněny? O kolik se zaplatí na dani z příjmu méně? Jak se liší postup zaměstnance a zaměstnavatele?

Články k tématu
pondělí 21. listopad

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření

Daň z příjmu fyzických osob je možné za rok 2016 snížit až o 1 800 Kč z důvodu dostatečných vkladů na smlouvu o penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření.

úterý 22. listopad

Odpočet životního pojištění

Při splnění zákonných podmínek je možné od základu daně za rok 2016 odečíst částku zaplacených příspěvků na smlouvu o životním pojištění, a to až do částky 12 000 Kč. Jaké je nutné splnit podmínky? Jak je to při uzavření dvou smluv?

středa 23. listopad

Daňová úspora díky hypotéce

Pořízení vlastního bydlení je finančně zodpovědným krokem, který je legislativou podporován. Zaplacené úroky u hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření snižují daňový základ a daňová povinnost je následně nižší, podmínkou je řešení vlastní bytové situace.

čtvrtek 24. listopad

Jak postupuje zaměstnanec a jak zaměstnavatel?

Daňové odpočty u finančních produktů je možné uplatnit jednou za rok. Přestože se platí peníze na smlouvu o životním pojištění nebo smlouvu o doplňkovém penzijním spoření měsíčně a stejně tak se měsíčně splácí hypotéka, tak je možné daňové odpočty uplatnit pouze za celý kalendářní rok.

pátek 25. listopad

Tisícikorunové daňové úspory

Pořízení vlastního bydlení, pravidelné spoření na penzi nebo vlastní životní pojištění, to vše jsou finančně správná rozhodnutí a státem mimo jiné podporována nižší daňovou povinností. V souhrnu je možné díky těmto třem finančním produktům ušetřit na dani z příjmu tisícikorunové částky.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.