Téma
Daňová optimalizace

Maximalizujme daňové slevy a odpočty

Při využití všech daňových slev, nezdanitelných položek a dalších legislativních opatření si lze snížit daňovou povinnost. Na co si dát především pozor? Jak lze si snížit ještě daňovou povinnost před koncem roku?

Články k tématu
pondělí 03. prosinec

Neplaťme zbytečně vyšší daně

Velmi často můžeme správným načasovaním a využitím všech zákonných možností si snížit daňovou povinnost. Přestože je vhodné většinu kroků plánovat již během roku, tak i v posledních týdnech před koncem roku lze ještě daňovou povinnost snížit.

úterý 04. prosinec

Využijme všechny daňové slevy

Daňové slevy mohou výrazně snížit daňovou povinnost, proto je potřeba je všechny řádně uplatnit a využít. Především slevu na manželku (manžela) ve výši 24 840 Kč. Nedopatřením můžeme totiž snadno přijít o možnost využít tuto vysokou slevu.

středa 05. prosinec

Jak snižují daňovou povinnost nezdanitelné položky?

Slevy na dani snižují přímo daňovou povinnost, nezdanitelné položky nepřímo. Nezdanitelné položky snižují totiž daňový základ, což je rozdíl. Přesto je škoda nevyužít výhod nezdanitelných položek. Zvláště životní pojištění a penzijní připojištění by nemělo v rodinném rozpočtu chybět.

čtvrtek 06. prosinec

Jak mohou postupovat OSVČ?

Samozřejmě nejvíce možností a způsobů, jak optimalizovat daňovou povinnost mají velké firmy, které čím dál častěji využívají možnosti přesunutí společnost do některého z daňových rájů (např. Seychelly, Bermudy nebo Bahamy, ale taky Lichtenštějnsko či Kypr). I OSVČ však může řízením daňové agendy ušetřit.

pátek 07. prosinec

Jak je to s dary?

Pro mnoho OSVČ nebo firem je dar na konci roku častým řešením, jak snížit daňovou povinnost. Výše daru se často odvíjí právě od předběžně vypočítané daňové povinnosti. Kdy si lze darem snížit daňovou povinnost?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.