Téma
Daně za rok 2014

Daň z příjmu a povinné pojistné za rok 2014

Kolik zaplatí OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) na dani z příjmu fyzických osob za rok 2014 závisí na dosaženém zisku a množství uplatněných daňových slev a daňových odpočtů. Základ pro povinné sociální a zdravotní pojištění však snižovat nelze. Kolik zaplatí OSVČ za rok 2014 na povinných daních?

Články k tématu
pondělí 16. únor

Daňové slevy a odpočty za rok 2014

Daňové slevy a daňové odpočty snižují daňovou povinnost.  Jaké slevy a odpočty je možné v daňovém přiznání za rok 2014 uplatnit? Jaké daňové podmínky musí být splněny a na co si dát pozor?

úterý 17. únor

Daňová povinnost OSVČ za rok 2014

Do 1. dubna 2015 musí všichni živnostníci doručit na finanční úřad daňové přiznání za rok 2014. Při zpracování daňového přiznání daňovým poradcem se lhůta o tři měsíce prodlužuje. Jak se počítá daň z příjmu fyzických osob za rok 2014?

středa 18. únor

Kolik ušetříte na dani díky penzijku a životku?

Životní pojištění, penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou podporovány státem formou daňového odpočtu.  Při splnění zákonných podmínek a v zákonném rozsahu snižují zaplacené příspěvky během roku 2014 základ daně. Kolik lze ušetřit na dani z příjmu?

čtvrtek 19. únor

OSVČ a sociální pojištění za rok 2014

Mnozí živnostníci zaplatí z povinných plateb nejvíce na sociálním pojištěním. Vyměřovací základ není možné snižovat o daňové slevy a odpočty jako v případě výpočtu daně z příjmu fyzických osob. Jak se počítá sociální pojištění za rok 2014?

pátek 20. únor

OSVČ a zdravotní pojištění za rok 2014

Kolik zaplatí OSVČ na zdravotním pojištění za rok 2014 se odvíjí od hrubého zisku za rok 2014. Vždy však musí být zaplaceno alespoň minimální pojistné. Do 4. května je potřeba doručit zdravotní pojišťovně "přehled o příjmech a výdajích za rok 2014".

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.