Téma
Daně za rok 2013

Vyplňujeme daňové přiznání za rok 2013

Daňové přiznání za rok 2013 je nutné podat na finanční úřad do 1. dubna 2014, za zaměstnance může vyřídit daňové záležitosti zaměstnavatel formou ročního zúčtování, do 15. února je potřeba doručit všechny potřebné tiskopisy mzdové účetní.

Články k tématu
pondělí 03. únor

Termín pro roční zúčtování je do 15. února

Při splnění zákonných podmínek mohou zaměstnanci požádat svého zaměstnavatele do 15. února 2014, aby za ně zpracoval roční zúčtování záloh z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti za rok 2013.

úterý 04. únor

Které příjmy se neuvádějí do daňového přiznání?

Občané, kteří budou podávat daňové přiznání za rok 2013, musí přiznání podat a daň z příjmu zaplatit do 1. dubna 2014. V případě, že daňové přiznání zpracovává daňový poradce, tak se lhůta o tři měsíce prodlužuje. Které příjmy nejsou předmětem daňového přiznání?

středa 05. únor

Nezapomeňte na daňové odpočty za rok 2013

Daňové odpočty snižují daňovou povinnost. Stát podporuje zodpovědné občany právě možností snížit si daňový základ. Odpočty z úroků, zaplacené příspěvky na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní připojištění, zaplacené příspěvky na životní pojištění, to jsou finanční produkty, díky kterým je možné si snížit...

čtvrtek 06. únor

Uplatnění daňových slev za rok 2013 je přísnější

Za rok 2013 uplatní daňové slevy méně občanů než za rok 2012. Oproti předchozímu roku došlo totiž k omezení daňových slev. OSVČ uplatňující výdajové paušály neuplatní daňovou slevu na manželku a daňové zvýhodnění na děti. Výdělečně činní penzisté neuplatní slevu na poplatníka.

pátek 07. únor

Výdajové paušály za rok 2013 jsou méně výhodné

Výdajové paušály jsou pro řadu OSVČ velmi výhodné. Jednoduchost, ušetření času a papírování a v řadě případů i nižší daňová povinnost, to vše jsou výhody uplatnění výdajů paušálem. Řada OSVČ, které uplatní i za rok 2013, výdaje paušálem, si však meziročně značně pohorší. Proč?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.