Téma
Daň z příjmu za rok 2013

Co je dobré vědět k daňovému přiznání

Do 1. dubna 2014 je základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2013, občané, kterým zpracovává daňové přiznání daňový poradce mají termín o tři měsíce prodloužený. Podívejme se na vybrané životní situace s ohledem na placení daně.

Články k tématu
pondělí 03. březen

Poskytnutí daru v roce 2013 a daň z příjmu

OSVČ, které během roku 2013 splnily darovací podmínky, si mohou v daňovém přiznání za rok 2013 snížit daňový základ právě o hodnotu daru. Výsledná daňová povinnost je v takovém případě nižší. Jaké podmínky musí být splněny a na co si dát pozor?

úterý 04. březen

Přijmutí daru v roce 2013 a daň z příjmu

I při přijmutí daru je potřeba v některých případech počítat s daňovou povinností. V některých případech bylo nutné v roce 2013 platit daň z příjmu a v jiných darovací daň. Kdy se z přijetého daru neplatí daně?

středa 05. březen

Pro koho jsou výhodné výdajové paušály za rok 2013?

Všechny OSVČ musí za rok 2013 podat daňové přiznání, Přehled o příjmech a výdajích na OSSZ a příslušné zdravotní pojišťovně. Základním vstupním údajem pro výpočet daně z příjmu, sociálního a zdravotního pojištění je daňový základ. Při výpočtu lze stanovit výdaje paušálem, pro koho je to výhodné?

čtvrtek 06. březen

Které OSVČ daň neplatí a ještě peníze dostanou?

OSVČ na hlavní činnosti i OSVČ na vedlejší činnost musí podat daňové přiznání. Některým OSVČ však přinese podání daňového přiznání radost, neboť nebudou na dani z příjmu platit nic, ještě obdrží od finančního úřadu daňový bonus.

pátek 07. březen

Kdy lze doměřit daň z příjmu?

Všichni občané, kteří podávají daňové přiznání, musí daň z příjmu řádně vyčíslit a zaplatit. Veškeré potřebné doklady musí archivovat pro případnou daňovou kontrolu a být připraveni veškeré své kroky náležitě zdůvodnit a vysvětlit. Daňovým řádem je však stanovena lhůta pro doměření daně ze strany finančního úřadu.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.