Téma
Daně z prodeje bytu, domu

Daňové povinnosti z prodeje nemovitosti

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje bytu nebo domu daň z příjmu fyzických osob neplatí. Platí se však daň z nabytí nemovitých věcí. Jestliže není ve smlouvě výslovně uvedeno, že daň platí kupující, tak daň platí prodávající. Na co si dát pozor a s čím počítat?

Články k tématu
pondělí 03. srpen

Daň z příjmu a povinné pojistné při prodeji nemovitosti

Z prodané nemovitosti se sociální pojištění a zdravotní pojištění neplatí. Zdali se bude platit daň z příjmu fyzických osob, to závisí, zdali je splněn časový test či nikoliv. Při správném načasování prodeje nemovitosti tak daně nesnižují čistý příjem.

úterý 04. srpen

Prodej nemovitosti se ztrátou a daň z příjmu

Někdy dochází k situaci, že prodávající musí prodat nemovitost nebo pozemek se ztrátou. Jak ztráta ovlivňuje daňové přiznání? Jak je to při prodeji více pozemků nebo bytů současně?

středa 05. srpen

Výjimky pro časový test při prodeji nemovitosti

Daň z příjmu fyzických osob se při prodeji nemovitosti platí, když není dodržen časový test. Současně jsou však legislativou stanoveny případy, kdy daňové osvobození aplikovat nejde. Kdy je nutné příjem z prodeje nemovitosti zdanit?

čtvrtek 06. srpen

Prodej bytu a koupě nového bytu a daň z příjmu

Když jsou peníze z prodeje nemovitosti použity na řešení vlastní bytové potřeby, tak je příjem osvobozen od daně z příjmu fyzických osob, přestože nebyl dodržen časový test. Jak se postupuje, když se nevyužijí všechny peníze?

pátek 07. srpen

Daň z nabytí nemovitých věcí

Od roku 2014 je v Česku zavedena daň z nabytí nemovitých věcí, v předcházejících letech se platila při prodeji nemovitosti daň z převodu nemovitosti. Daň z nabytí nemovitých věcí platí prodávající, sazba daně činí 4 % za základu daně.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.