Téma
Daně u našich sousedů

Daňové zatížení v Česku a sousedních zemích

Ať chceme nebo nechceme, tak daně ovlivňují náš každodenní život. Každodenní nákup je díky DPH dražší a vyšší daně snižují i disponibilní příjem z práce nebo podnikání. Vysoké daně pro firmy odrazují zahraniční investory a zhoršují podnikatelské prostředí. Jak vysoké jsou daňové sazby hlavních daní v Česku oproti našim sousedům?

Články k tématu
pondělí 27. říjen

Daně v Česku

Jak vysoké je daňové zatížení v Česku v porovnání s našimi sousedy? To je otázka, na kterou si odpovíme v aktuálním tématu týdne. Pro porovnání je nutné znát, jak vysoké daně platíme v letošním roce v Česku.

úterý 28. říjen

Daně v Rakousku

Rakouská ekonomika je velmi výkonná a kvalita života Rakušanů vysoká. Vídeň patří dle mezinárodních studií mezi města s nejvyšší kvalitou života. Jak vysoké jsou daně v Rakousku?

středa 29. říjen

Daně v Německu

Německá ekonomika je největší v Evropě a po Číně druhým největším exportérem světa. Německé firmy mají ve světě dobrý zvuk a image, jsou symbolem preciznosti a přesnosti.

čtvrtek 30. říjen

Daně v Polsku

Polská ekonomika těží z velkého vnitřního trhu, výhodné polohy, kvalifikované a na evropské poměry levné pracovní síly. Podmínky k podnikání se v Polsku zlepšují. Jak vysoké daně platí Poláci?

pátek 31. říjen

Daně na Slovensku

Podnikatelské prostředí se na Slovensku každoročně zlepšuje. Slovensko patří mezi největší světové výrobce osobních aut na 1 000 obyvatele. Slovensko je velmi atraktivní lokalitou pro české investory a podnikatele. Velkou výhodou je znalost domácího trhu. Jaké daně se platí na Slovensku?  

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.