Téma
Cestování za prací

Když je cestování pracovní povinností

Někteří občané cestují po světě nejenom na dovolenou, ale i za prací. Pracovat v členských zemích EU je pro řadu lidí jednoduché. Jak je to však s důchodem při práci v zahraničí? S daněmi? S čím je dobré počítat?

Články k tématu
pondělí 04. srpen

Zdravotní péče v zemích EU

V členských zemích EU máme stejná práva jako domácí občané. Tedy i nárok na stejnou zdravotní péči a za stejných podmínek jako domácí občané. Při kratším pracovním pobytu nebo dovolené lze vystačit s "Evropským průkazem zdravotního pojištění". Proč je lepší se připojistit?

úterý 05. srpen

Životní náklady při práci v cizině jsou vyšší

Stotisícová měsíční výplata v Dánsku, Lucembursku, Nizozemí nebo Německu není ničím výjimečným. Životní úroveň v těchto zemích však není čtyřnásobně vyšší než v Česku. Proč? Životní náklady jsou zde vyšší. Rozdíly v životní úrovní mezi západní a východní Evropou jsou nižší, než by se na první pohled zdálo.

středa 06. srpen

Jak je to s pojištěním v zahraničí?

V zahraničí musí v některých případech pracovat i pracovníci české firmy. V cizině působí, neboť musí dohlédnout na splnění pracovního úkolu. V rámci členských zemí EU může být občan pojištěn pouze jednou. Jak je to u vyslaných  zaměstnanců?

čtvrtek 07. srpen

Jak neplatit daň ve dvou zemích?

Nejenom osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), ale i zaměstnanci mohou mít během roku příjmy z Česka a zahraničí. Jak postupovat, když je daň z příjmu zaplacena (sražena) již v zahraničí a přitom musíme podat v Česku daňové přiznání?

pátek 08. srpen

Pracovali jste ve více zemích? Budete mít dva důchody

Občané pracující v produktivním věku ve více zemích EU budou mít dva či více státních důchodů. Při práci v členských  zemích EU je situace jednoznačná. Při práci v ostatních zemích záleží na úpravě příslušné mezinárodní smlouvy.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.