Téma
Čestné prohlášení a daně

Vyplnění čestného prohlášení pro daně a důchody

Pro uplatnění některých daňových slev nebo důchodových nároků je potřeba doručit mzdové účetní nebo místně příslušné OSSZ čestné prohlášení. V některých případech je nutné vyplnit vlastní čestné prohlášení, v jiných manželky (manžela) a někdy dokonce svědka.

Články k tématu
pondělí 29. srpen

Daňová sleva na manželku

Za celý kalendářní rok 2016 je možné uplatnit daňovou slevu na manželku (manžela), jestliže nemá vlastní příjmy přesahující za kalendářní rok 68 tisíc Kč. Daňová sleva se uplatňuje jednou ročně v daňovém přiznání nebo ročním zúčtování daně.

úterý 30. srpen

Daňové zvýhodnění může uplatnit jen jeden rodič

Daňové zvýhodnění na děti může uplatnit vždy pouze jeden z rodičů, přičemž může několik měsíců uplatňovat daňové zvýhodnění otec dítěte a několik měsíců matka dítěte. Aby však mohla zodpovědná mzdová účetní uplatnit daňové zvýhodnění, tak potřebuje od druhého z rodičů čestné prohlášení, že daňové zvýhodnění neuplatňuje.

středa 31. srpen

Přivýdělek za mzdu do 9 900 Kč

Zaměstnanec pracující na zkrácený úvazek s hrubou mzdou nižší než je 9 900 Kč, který platí zdravotní pojištění i z jiného příjmu nebo je pro účely placení zdravotního pojištění státním pojištěncem, musí odevzdat zaměstnavateli čestné prohlášení, aby neplatil zbytečně více na zdravotním pojištění.

čtvrtek 01. září

Čestné prohlášení svědků pro důchodové nároky

Doba pojištění hraje důležitou roli v důchodových nárocích. V některých případech však nelze získanou dobu pojištění doložit. Posledním řešením je získání čestného prohlášení nejméně dvou svědků žadatele o důchod

pátek 02. září

Prokazování péče o dítě

Důchodový věk u žen závisí nejenom na roku narození, ale i na počtu vychovaných dětí. Doba péče o dítě do čtyř se prokazuje při podání žádosti o důchod čestným prohlášením.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.