Téma
Auto a daně

Automobil v podnikání

Bez auta se neobejde téměř žádný živnostník. Uplatněné výdaje za auto se liší, zdali se vede evidence příjmů nebo daňová evidence. Podnikatelé navíc musí počítat s úhradou silniční daně. Jak je to s daněmi, když používá zaměstnanec služební auto i k soukromým účelům?

Články k tématu
pondělí 25. květen

Výdajový paušál a auto

Živnostníci se bez auta zpravidla neobejdou. Nejenom pro daňové účely musí živnostníci vést účetnictví, daňovou evidenci nebo stanovit výdaje paušálem. Jak je to s výdaji za auto v případě uplatňování výdajového paušálu pro daňové účely?

úterý 26. květen

Daňová evidence a výdaje na auto

OSVČ vedoucí daňovou evidenci, kterých díky znevýhodnění výdajových paušálů v posledních letech, přibývá, mají zjednodušeně řečeno dvě možnosti, jak evidovat náklady spojené s užíváním auta pro výkon samostatné výdělečné činnosti. Jaké?

středa 27. květen

OSVČ platí silniční daň

Silniční dani podléhají auta registrovaná a provozovaná v Česku, která souží firmám nebo OSVČ k výdělečné činnosti. Výše silniční daně závisí u osobních aut na zdvihovém objemu motoru.

čtvrtek 28. květen

Auto pro zaměstnance

Mnozí zaměstnavatelé umožňují zaměstnanci používat služební auto nejenom pro služební záležitosti, ale rovněž k soukromým účelům. Jak je to s výpočtem daní a povinných odvodů v takovém případě?

pátek 29. květen

Automobilový průmysl

Česko patří mezi automobilové velmoci. Za rok 2014 je Česko 13. největším výrobcem aut na světě. Rozvoj automobilového průmyslu je pro ekonomiku velmi významný, neboť vznikají nová pracovní místa i u subdodavatelů, snižuje se nezaměstnanost, stoupají mzdy a daří se živnostníkům nabízející služby.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.