Téma
Alimenty pod lupou

Vymáháme a zvyšujeme alimenty

Mnoho rozvedených matek se setkává se situací, že bývalý manžel neplatí řádně alimenty. Jak v takových případech postupovat? Jak si požádat o zvýšení alimentů?

Články k tématu
pondělí 24. červen

Jak žádat o zvýšení alimentů?

Životní náklady na děti během let stoupají, vyměřené výživné (alimenty) není napořád, je potřeba jeho výši přizpůsobit aktuálním požadavkům dítěte. Ideálem je samozřejmě dohoda s bývalým manželem. Když to však nelze, tak je nutné podat na soud návrh na zvýšení výživného.

úterý 25. červen

Neplacení alimentů

V Česku poměrně často dochází k situaci, že po rozvodu neplatí otec dítěte alimenty (dítě je většinou v péči matky). Pro matky samoživitelky se jedná o velmi nepříjemnou situaci. Životní úroveň matky s dítětem výrazně klesá a často se nachází v těžko řešitelné finanční situaci. Jak postupovat?

středa 26. červen

Srážky ze mzdy pro dlužné alimenty

Jestliže je vůči neplatiči alimentů nařízena exekuce, kterou je pověřen některý z exekutorských úřadů, jsou možnosti exekuce poměrně široké. Exekutor může provést exekuci přikázáním pohledávky, prodejem movitých věcí, prodejem nemovitostí. V případě vymáhání dlužných alimentů se nejčastěji využívá srážek ze mzdy.

čtvrtek 27. červen

Daňové zvýhodnění po rozvodu

Všechny členské země EU podporují rodiny s dětmi, ať už formou přídavků na děti, porodného nebo slev na dani. V Česku je díky poměrně vysokému daňovému zvýhodnění podpora rodin velmi dobrá. Jak je to však s daňovým zvýhodněním v případě rozvodu?

pátek 28. červen

Trendy v rodinné politice

Rodinná politika je nesmírně důležitá ve všech členských zemích EU. Hlavními trendy v rodinné politice však je odsouvání uzavření manželství a vyšší rozvodovost než v minulosti. Hektická a uspěchaná doba mění životní styl mladých lidí.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.