Rubriky
„Články na DůmFinancí.cz jsou řazeny do rubrik.
Zde najdete jejich kompletní výpis”

Bankovní poplatky

Bankovní poplatky

Zobrazit články

Bydlení

Vše z oblasti bydlení, zařízení interiérů, projekty nemovitostí, snížení nákladů domácnosti, energie, plyn a další výdaje apod ...

Zobrazit články

Cestování

Rubrika o cestování.

Zobrazit články

Daně

Daně jsou zákonem určené povinné platby do veřejného rozpočtu, které se vyznačují neúčelovostí a neekvivalentností, tzn. ukládají se jako jednostranná povinnost bez nároku plátce na plnění ze strany státu.

Zobrazit články

Ekonomika

Ekonomika (hospodářství) je shrnutí hospodaření určitého subjektu například státu, organizace nebo jednotlivce.

Zobrazit články

Finance

Oblast osobních financí - Účty, Pojištění, Spoření, Penze, Úvěry, Investování

Zobrazit články

Investování

Investováním v běžném denním rozhodování o volné části kapitálu myslíme především vložení aktuálního přebytku (zisku, úspory) do statků, u nichž předpokládáme nejen návratnost ale i kladné zhodnocení.

Zobrazit články

Nakupování

Nakupujte inteligentně a získejte další úspory

Zobrazit články

Penze

Penze nebo chcete-li důchod znamená v sociálním zabezpečení především: Starobní důchod, Invalidní důchod, Vdovský důchod, Sirotčí důchod, Vojenský důchod, Soukromý důchod. V soukromém sektoru podporovaném státem především: Penzijní připojištění, Důchodové pojištění

Zobrazit články

Podnikání

Vše z oblasti podnikání, informace o nových projektech, změny v legislativě apod.

Zobrazit články

Pojištění

Pojištění je systém, kdy se jednotlivci, nebo právnické osoby, snaží tlumit dopad určitých negativních událostí. Společně přispívají do tzv. pojistného fondu, který je určen výhradně k úhradě případných finančních potřeb.

Zobrazit články

Politika

Vše z oblasti domácí i světové politiky, změny v zákonech, eurozóna apod.

Zobrazit články

Právo

Právo je jedna z normativních soustav. Tvoří ji soubor platných právních norem, tj. pravidel chování (příkazů, zákazů nebo dovolení), kterými se řídí lidské spolužití a které jsou uznávané nebo přímo stanovené státem.

Zobrazit články

Spoření

Spoření je činnost, kterou vznikají úspory. Člověk spoří, pokud odkládá spotřebu a část svých čistých příjmů neutratí. Spořením vzniká majetek, případně kapitál. Protikladem úspor jsou dluhy.

Zobrazit články

Stalo se

Zobrazit články

Účty

Bankovní účet zaznamenává finanční transakce mezi klientem a bankou a sleduje tak finanční situaci účtu. Bankovní účty mohou mít kladný neboli debetní zůstatek, kdy banka dluží peníze zákazníkovi, nebo záporný tedy kreditní zůstatek, když zákazník dluží peníze bance. Účty otevřené za účelem vkladů (debetních zůstatků) jsou označovány jako depozitní účty, zatímco účty vedené za účelem půjček (kreditních zůstatků) jsou označovány jako úvěrové účty.

Zobrazit články

Úvěry

Úvěr je formou dočasného postoupení zboží nebo peněžních prostředků (půjčka) věřitelem, na principu návratnosti, dlužníkovi, který je ochoten za tuto půjčku po uplynutí nebo v průběhu doby splatnosti zaplatit určitý úrok ve formě peněžité prémie.

Zobrazit články

Video

Informace formou videa

Zobrazit články

Zaměstnání

Vše o podpoře zaměstnání a pracovních příležitostěch, změny v legislativě apod.

Zobrazit články

Životní styl

Kvůli negativním vlivům dnešní společnosti se do popředí dostává ochrana životního prostředí, snaha o správnou životosprávu a životní rytmus jako takový. Tato rubrika vám přináší tipy, zajímavosti a novinky z této oblasti.

Zobrazit články
Reklama
Reklama

Nelehký život OSVČ

Na co nemají OSVČ nárok?

Při výkonu vlastní samostatné výdělečné činnosti je nutné počítat s rizikem, vysokou vlastní zodpovědností, nižší právní ochranou než mají zaměstnanci a s případně nízkými státními dávkami.

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.